فراخوان مشارکت در پویش نهال؛ لبخندی برای دانش آموزان ایران

به گزارش مجله کالارنا، پویش ملی نهال در طرح مشترک میان خبرنگاران و انجمن نظام صنفی رایانه ای کشور (نصر)، با مشارکت مردمی برای تأمین 20 هزار تبلت برای دانش آموزان محروم از تکنولوژی های آموزشی برگزار می شود.

فراخوان مشارکت در پویش نهال؛ لبخندی برای دانش آموزان ایران

در این طرح، خبرنگاران زیرساخت فنی و بستر لازم برای خرید تبلت هایی را فراهم می کند که از سوی انجمن نظام صنفی رایانه ای کشور تأمین می شود. بر این اساس، انجمن نظام صنفی رایانه ای کشور و خبرنگاران از تمام علاقه مندان و کاربران گرامی دعوت می کنند تا در پروژه تأمین 20 هزار تبلت برای دانش آموزان محروم از تکنولوژی های آموزشی مشارکت کنند. هدف از این پویش کاهش شکاف دسترسی دانش آموزان از فرایندهای آموزش آنلاین و رفع نیاز آنها در تحصیل برابر با همه دانش آموزان ایران است.

پس از همه گیری و شیوع ویروس کرونا، شیوه زندگی افراد دستخوش تغییرات ناگهانی شد. حوزه آموزش نیز از این تغییرات بی نصیب نماند و تعطیلی مدارس، بحث آموزش مجازی و تأمین ابزارهای آموزشی دانش آموزان از جمله تلفن هوشمند و تبلت و ارائه اینترنت رایگان به دانش آموزان و معلمان نیز به موضوعی داغ تبدیل شد. بر اساس گزارش وزارت آموزش و پرورش ایران بیش از 3 میلیون دانش آموز در کشور فاقد تجهیزات نوین آموزشی هستند. به همین دلیل، نهادهای خصوصی اقدام به راه اندازی پویش های گوناگونی کرده اند.

یکی از این پویش ها نهال نام دارد که با هدف تأمین 20 هزار تبلت برای رفع نیاز دانش آموزان نیازمند، توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای و با همکاری برخی کسب وکارهای اینترنتی مانند خبرنگاران آغاز به کار کرده است.

نحوه مشارکت در پویش ملی نهال

خبرنگاران به عنوان یکی از بازوهای اصلی تأمین کننده تبلت های مورد نیاز در این پویش، در جریان تفاهم نامه ای صفحه ای اختصاصی به پویش نهال اختصاص داده است. مشارکت کنندگان می توانند با خرید کارت هدیه های مشخص شده، بخشی یا تمام هزینه خرید یک تبلت را پرداخت کنند. به این صورت تبلت ها از طریق خبرنگاران یا وارد کنندگان دیگر، تأمین خواهد شد. فرآیند پرداخت هزینه مانند ثبت سفارش معمولی در خبرنگاران انجام می شود؛ کاربران کارت هدیه را از صفحه ویژه این طرح، به سبد خرید خود اضافه کرده و وارد مرحله پرداخت می شوند.

همچنین اگر کارت هدیه انتخابی مبلغی کمتر از 200 هزار تومان دارد، کاربران می توانند به شماره کارت اعلام شده در لندینگ نیز، مبلغ مشارکت خود را واریز کنند.

خبرنگاران اعتبار حاصل از میزان خرید کاربران را به منظور خرید تبلت برای 20 هزار دانش ­آموز جمع­ آوری می ­کند. با تایید سازمان­ های مردم نهاد مجرب در حوزه آموزش، مناطق جغرافیایی معرفی شده از سوی آموزش و پرورش و سازمان ثبت احوال کشور، دانش ­آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی می شوند و هر تبلت خریداری شده با ثبت شماره سریال دستگاه به آن­ها تقدیم می شود.

دسترسی به آموزش حق تمامی بچه ها است. پس از شیوع ویروس کرونا و اینترنتی شدن مسیرهای آموزش دانش آموزان با وجود آنلاین شدن کلاس­های آموزشی، نه تنها این دسترسی در اختیار تمام دانش ­آموزان واقع شده است، بلکه شکاف دسترسی مذکور، چالش­ های متعددی را برای دانش آموزان و خانواده های آنها به وجود آورده است. در پویش ملی نهال با همراهی مردم، سازمان نظام صنفی رایانه ای و خبرنگاران برای 20 هزار دانش ­اموز شناسایی شده تبلت تهیه می شود تا قدمی باشد برای ایجاد دسترسی بیشتر به کلاس ­های آموزشی آنلاین.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1569

به "فراخوان مشارکت در پویش نهال؛ لبخندی برای دانش آموزان ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "فراخوان مشارکت در پویش نهال؛ لبخندی برای دانش آموزان ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان مشارکت در پویش نهال؛ لبخندی برای دانش آموزان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید