ماسک و تهویه بهتر کلاس های درس موجب کاهش انتشار کرونا در مدارس می گردد

به گزارش مجله کالارنا، بر اساس نتایج یک مطالعه ملزم بودن معلمان، دانش آموزان و کارمندان مدارس به زدن ماسک و اقدامات اجرا شده برای تقویت سیستم های تهویه هوا موجب کاهش انتشار ویروس کووید 19 در مدارس شده است.

ماسک و تهویه بهتر کلاس های درس موجب کاهش انتشار کرونا در مدارس می گردد

به گزارش خبرنگاران، طبق اطلاعات منتشر شده از سازمان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، در پاییز سال گذشته ملزم بودن معلمان، دانش آموزان و کارمندان مدرسه به زدن ماسک در مدارس ابتدایی ایالت جورجیا ، موجب کاهش تقریباً 40 درصدی موارد ابتلا به کووید-19 در کلاس های درسی شد.

همچنین بر اساس این داده ها، پیشرفت های اجرا شده در سیستم های تهویه هوا در این امکان، ویروس کرونا را تقریباً به همان میزان کاهش داده است.

در طول این مطالعه تقریباً یک ماهه، در 169 کودکستان و مدرسه ابتدایی که در این تجزیه و تحلیل مورد ارزیابی قرار دریافتد، در مجموع 600 مورد ابتلا به کووید 19 گزارش شد.

محققان این سازمان نوشتند: این مطالعه نشان داد که پیش از در دسترس قرار دریافت واکسن های کووید-19، میزان ابتلا به کرونا در مدارسی که معلمان و کارکنان آنها ملزم به استفاده از ماسک بودند ، 37 درصد کمتر بود.

آنها افزودند: میزان موارد ابتلا به کرونا در مدارسی که یک یا چند راه چاره برای بهبود تهویه هوای کلاس های درسی خود اجرا نموده بودند، 39 درصد کمتر بود.

پس از تعطیلی مدارس آمریکا در بهار گذشته در شروع همه گیری کرونا، بسیاری از مدارس این کشور کلاس های درسی خود را برای آموزش حضوری در فصل پاییز باز کردند. این مدارس برای آسودگی خیال، اقداماتی را برای جلوگیری از انتشار کووید-19 در مدارس خود طراحی کردند که از جمله آنها الزام استفاده از ماسک و بهبود سیستم های تهویه هوای کلاس های درسی بود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا موسوم به کووید 19 اواسط ماه دسامبر 2019 میلادی (24 آذر 1398) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.

ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 میلادی (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی تاکید نمود که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد؛ اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می نماید. این ویروس در حال حاضر در بسیاری از کشورها شیوع دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1712

به "ماسک و تهویه بهتر کلاس های درس موجب کاهش انتشار کرونا در مدارس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک و تهویه بهتر کلاس های درس موجب کاهش انتشار کرونا در مدارس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید