تور ارزان تایلند: ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند

به گزارش مجله کالارنا، تایلند سه جزیره تفریحی - ورزشی دیگر را نیز در پوکت در حمایت از محیط زیست به روی گردشگران، رستوران داران و فروشندگان منطقه بست.

تور ارزان تایلند: ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند

با تور ارزان تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

در پی بسته شدن جزیره کوه تاچایی در سواحل غربی تایلند به روی گردشگران، این کشور سه جزیره دیگر را نیز در این منطقه برای گردشگران ممنوع اظهار داشت. این جزیره ها هر سه از جاذبه های طبیعی و مرکز تفریحی و گردشگری مشهور پوکت هستند.

تمامی نیمکت ها، جایگاه ها و چترهایی که برای استراحت گردشگران تهیه شده بود، تا انتها این هفته برچیده می گردد و رستوران ها و فروشگاه های فعال در منطقه نیز باید به کار خود انتها دهند.

مقامات مسئول در دولت تایلند علت تصمیم گیری های اخیر را حمایت از محیط زیست در جزیره های یادشده اظهار داشتند که به علت حضور گردشگران در معرض مخاطرات جدی است.

صخره های مرجانی در این منطقه از جمله مواردی است که به شدت تضعیف شده و حضور گردشگران و فعالیت های غواصی آنان در منطقه از مهم ترین دلایل است. هر چند ورود جریان آب های گرم تر به منطقه سبب تضعیف مرجان ها و تشدید فرایند تخریب می گردد اما حضور گردشگران و فعالیت هایی چون غواصی و رفت و آمد قایق ها این فرایند را به شدت تهدیدآمیز نموده است.

مسئول و نماینده منابع دریایی تایلند در منطقه پوکت با دعوت از گردشگران به گردشگری دوستدار محیط زیست، گفت:

علاوه برغواصی و مسائل طبیعی، راه رفتن گردشگران بر روی صخره های مرجانی و یا گرفتن حیوانات دریایی برای عکس برداری و رفتارهایی از این دست می تواند سبب زیان های جبران ناپذیری به محیط طبیعی این منطقه گردد.

وزارت منابع دریایی و ساحلی تایلند نیز اظهار داشت که درحدود 80 درصد از صخره های مرجانی در منطقه از آسیب های جدی تخریب شده اند.

دست کم ده منطقه از منطقه ها غواصی و شنا پیرامون جزیره های یادشده در تمام طول مدت تابستان و اوایل پاییز که زمان اوج گردشگری منطقه است، تعطیل خواهند شد.

مقامات رسمی تایلند یادآور شدند که پیش از هر تصمیمی در این باره که آیا این محوطه ها به روی گردشگران باز گردد یا همچنان بسته بماند، ابتدا مطالعات کاملی باید صورت بگیرد و کسب اطمینان از بهبود شرایط و بازرسی های دقیق تر روشن می نماید که چه تصمیمی مناسب تر است.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2016

به "تور ارزان تایلند: ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان تایلند: ممنوعیت ورود گردشگران به سه جزیره دیگر در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید