تور ارمنستان: پاسخ ایروان به علی اف؛ از لفاظی و اقدامات تحریک آمیز دست بردارید

به گزارش مجله کالارنا، وزارت خارجه ارمنستان با انتشار بیانیه ای به سخنان تهدید آمیز رئیس جمهور جمهوری آذربایجان پاسخ داد.

تور ارمنستان: پاسخ ایروان به علی اف؛ از لفاظی و اقدامات تحریک آمیز دست بردارید

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی سخنان الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در روز دوشنبه و درخواست از ارمنستان در زمینه کریدور جعلی زنگزور وزارت امور خارجه ارمنستان بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری نیوز آرمنیا در بخش هایی از بیانیه وزارت خارجه ارمنستان که روز سه شنبه منتشر شد، آمده است، موافقتنامه های بازگشایی راه های ارتباطای بین ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه در بیانیه های 9 نوامبر 2020، 11 ژانویه 2021 و 26 نوامبر 2021 گنجانده شده است.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در بخشی از سخنان خود گفت: ارمنستان و تمام دنیا در طول جنگ دیدند که هیچ کس نمی تواند جلوی ما را بگیرد. من از آن ها خواستم تاریخی برای بازگرداندن سرزمین هایمان بدهند. الان هم همین را می گویم. به ما بگویید چه زمانی کریدور زنگزور بدون مشکل باز می گردد.

به گزارش این منبع خبری، وزارت خارجه ارمنستان ادامه داد که در این بیانیه ها بعلاوه تاکید شده که ارمنستان امنیت ارتباطات حمل و نقل بین منطقه ها غربی جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان را تضمین می نماید.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است که ارمنستان بارها در بالاترین سطوح اعلام نموده که علاقه مند به برطرف انسداد کلیه ارتباطات حمل و نقل و مالی در منطقه با درک این موضوع است که منطقه ها غربی جمهوری آذربایجان به وسیله ارمنستان با جمهوری نخجوان ارتباط ریلی و جاده ای برقرار خواهند کرد.

دستگاه دیپلماسی ارمنستان اضافه نمود، محتوای اظهارات رئیس جمهور آذربایجان مغایر با بیانیه های 9 نوامبر، 11 ژانویه و 26 نوامبرو توافقات حاصل شده در کارگروه سه جانبه و نشست سوچی و تهدید تمامیت ارضی و حاکمیت ارمنستان است. ارمنستان به تمامی تعهدات فوق الذکر خود متعهد بوده و آماده اجرای سریع توافقات است.

در پایان این بیانیه آمده است، ارمنستان از جمهوری آذربایجان می خواهد که از لفاظی ها و اقدامات تحریک آمیز دست بردارد و مانع اجرای توافق نامه های برطرف انسداد کلیه ارتباطات مالی و حمل و نقل در منطقه نگردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1975

به "تور ارمنستان: پاسخ ایروان به علی اف؛ از لفاظی و اقدامات تحریک آمیز دست بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان: پاسخ ایروان به علی اف؛ از لفاظی و اقدامات تحریک آمیز دست بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید