پوراف همه را درمان می کند، کسی نیست او را درمان کند!

به گزارش مجله کالارنا، خانواده های زیادی برای درمان امراض به این مکان آب درمانی مراجعه می کنند اما دریغ از یک راه مناسب ، عدم نصب تابلو راهنمایی و نظافت و ... این در حالی است که پوراف از شناسنامه های گردشگری و جاذبه درمانی این شهرستان محسوب می شود، گویا به فراموشی سپرده شده و هیچ مسئولی خود را مسئول نمی داند.

پوراف همه را درمان می کند، کسی نیست او را درمان کند!

گردشگران بنا به توصیه بزرگان منطقه در شب های 14 و 15 مهتابی هر ماه در این مکان بکر مراجعه می کنند، چون بر این باورند که فواید آب درمانی پوراف متفاوت و بهتر است.

برای پاکیزگی و نظافت این مکان طبیعی سازمان های مردم نهاد و سمن ها وابسته به محیط زیست که نقش اساسی در مراقبت و نگهداری همچنین مکان های دارد، اداره میراث فرهنگی و گردشگری ، فرماندار، بخشدار، شوراها، دهیار در احیا و شناساندن این ظرفیت پای کار باشند و بودجه ای برای احداث ترمیم و بازسازی جاده دسترسی پوراف در نظر بگیرند.

دولت برای شناساندن ظرفیت سرمایه گذاران را تشویق می کند اما در این بندر ساحلی بیشتر حرف ها و وعده های دولت عملی نشده است و قرار دریافت این مکان پرجاذبه در دل دریا چشم انداز خوبی دارد که هم مردم برای درمان امراض و هم برای صید ماهیگیری مراجعه می کنند.

یکی از فعالان فرهنگی این منطقه دراین باره به خبرنگار ایسنا، گفت: جوشش این آبگرم درگذشته به صورت جاذبه ای کم نظیر برای گردشگران به حساب می آمده که متأسفانه امروزه از نگاه مسئولین مغفول مانده و از بین می رود.

حیدر حیدری ادامه داد: پوراف در حصاری ناخواسته از نهادهای نظامی مستقر در منطقه قرارگرفته و از دیدگان مشتاق مردم مخفی مانده است.

وی با بیان اینکه بومیان منطقه آبگرم پوراف را نعمتی می دانند که به رایگان به آن ها رسیده و می تواند در قامت درمانگری حاذق و حتی مورداحترام دردهای جسمانی و روانی آنانراتسکین دهد، افزود: حال بر نهادهای مسئول و مخصوصاً سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است که کمر همت ببندند و ضمن حراست از این پدیده ارزشمند در تکاپوی جذب سرمایه گذار برای سروسامان دادن به آن برآیند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در گفت وگو با ایسنا، گفت: فاصله جاسک در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نسبت به شهرستان های دیگر استان قابل قیاس نیست و این مسافت شکاف عمیقی در بر داشته است.

رضا برومند با اشاره به اینکه در رابطه با آبگرم پوراف با چندین سرمایه گذار شهرستان برای تعمیر آن اقدام کردیم ، افزود: متأسفانه نسبت به شهرهای دیگر برای احیای چنین میراث طبیعی در این منطقه استقبالی نشده است .

وی گفت: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری این آمادگی را دارد که از سرمایه گذاران گردشگری برای بازسازی این مکان حمایت کند.

این مقام مسئول شرح داد: علل مختلفی وجود دارد که سرمایه گذاران جاسکی در این حوزه ورود نکند و تا به امروز بیشتر سرمایه گذاری که اجرا شده توسط افراد غیربومی انجام گرفته است.

برومند در پایان گفت: نیاز است که مسئولین و فعالان در حوزه های مختلف در این خصوص گام بردارند و با توجه به توسعه سواحل مکران قطعاً این مشکل رفع خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1181

به "پوراف همه را درمان می کند، کسی نیست او را درمان کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوراف همه را درمان می کند، کسی نیست او را درمان کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید