پیوند دانشجویان و شرکت های فناور با طرح جیکو امکان پذیر می گردد

به گزارش مجله کالارنا، طرح اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران جیکو در شرکت های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، پیوند دانشجویان و شرکت های فناور را افزایش می دهد.

پیوند دانشجویان و شرکت های فناور با طرح جیکو امکان پذیر می گردد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، همه ما اصطلاح یک تیر و دو نشان را شنیده ایم. اصطلاحی که پیدا کردن یک مصداق شاخص و علنی برای آن، آن هم در سطح کلان کمی سخت به نظر می رسد. ولی یک مثال خیلی خوب برای این قضیه پیدا شده است. این مثال شاخص، طرح جیکو (Job In Company) پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

طرح جیکو، طرح اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران در شرکت های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است. میدانیم یکی از معضلات اصلی برای نسل جوان کشور پس از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاه، خلاء اطمینان از شغل برای آینده است. فاصله میان آموخته های دانشگاهی و واقعیت کسب وکار، تمرکز بیشتر آموزش های دانشگاهی بر موضوعات تئوری و آکادمیک و فقدان تجربه کاری از جمله دلایل اصلی این چنین دغدغه هایی است.

به همین منظور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود، یعنی بهره گیری از شرکت های فناور عضو توانسته در راستای ایجاد فضایی عملی و اشتغال زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.

طرح جیکو در راستای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت های شغلی ایجاد شده است. در واقع جیکو پاسخی به احتیاج اشتغال دانشجویان و تامین نیروی کار شرکت هاست. از اهداف طرح جیکو می توان راهنمایی دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی آسان به نیروی کار دانشی برای شرکت ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت ها اشاره نمود.

مخاطبان می توانند به وسیله سامانه جیکو در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این طرح ثبت نام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1344

به "پیوند دانشجویان و شرکت های فناور با طرح جیکو امکان پذیر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوند دانشجویان و شرکت های فناور با طرح جیکو امکان پذیر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید