چین و روسیه ایستگاه تحقیقاتی در ماه می سازند

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ای اف پی، روسیه و چین تصمیم دارند با همکاری یکدیگر ایستگاهی روی ماه بسازند.

چین و روسیه ایستگاه تحقیقاتی در ماه می سازند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این درحالی است که مسکو سعی دارد قدرت فضایی خود را دوباره احیا کند و پکن نیز می خواهد به بلندپروازیهای فضایی خود جامه عمل بپوشاند.

راسکاموس (سازمان فضایی روسیه) در بیانیه ای اظهار داشت قراردادی با سازمان فضایی چین امضا نموده تا مجموعه ای از واحدهای تحقیقاتی آزمایشی روی سطح یا در مدار ماه بسازند.

سازمان فضایی چین اعلام نموده تمام کشورهای علاقمند و همچنین شرکای بین المللی می توانند در این پرژوه شرکت نمایند. از سوی دیگر دیمیتری راگوزین در توئیتی نوشت از ژانگ کیجان، مدیر سازمان فضایی چین دعوت نموده تا در مراسم پرتاب نخستین لندر مدرن ماه روسیه به نام لونا 25(Luna25) در یکم اکتبر شرکت کند. این نخستین لندری است که روسیه پس از سال 1976 میلادی به ماه می فرستد.

جزئیات فاش شده از این پروژه بسیار نادر هستند و فقط اشاره شده دو کشور برای ایجاد واحدهای تحقیقاتی همکاری می نمایند. پیش از این نیز سازمان فضایی اروپا نسبت به همکاری با چین درباره مأموریت به ماه اظهار تمایل نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1583

به "چین و روسیه ایستگاه تحقیقاتی در ماه می سازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و روسیه ایستگاه تحقیقاتی در ماه می سازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید