کلاب هاوس با چالش بلاک کردن رو به افول می رود

به گزارش مجله کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، هر کاربری که مدت زمانی را در شبکه های اجتماعی گذرانده، می داند که ترول ها، افرادی که در شبکه های اجتماعی کامنت های آزاردهنده برای پست ها می نویسند و قلدرهای سایبری در بیشتر پلتفرم ها حضور دارند.

کلاب هاوس با چالش بلاک کردن رو به افول می رود

در شبکه های اجتماعی بزرگی مانند توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام، گزینه بلاک کردن (یا مسدود کردن) به کاربر یاری می نماید تا این دسته از مزاحمان سایبری را از حساب خود دور کند. هرچند بلاک کردن یک راهکار ایده آل نیست، اما حداقل راهی برای کاربر فراهم می نماید تا بتواند با اجتناب از آزارهای مختلف، در پلتفرم فعالیت کند.

اما طبق گزارشی در نشریه آتلانتیک، تاثیرگذاری فرایند بلاک کردن در کلاب هاوس فراتر از محدود شدن ارتباط میان دو کاربر بلاک کننده و بلاک شونده است.

در بخشی از گزارش نشریه آتلانتیک آمده است: اگر کاربری در کلاب هاوس، فردی را بلاک کند، این امر فقط روی ارتباطات میان آن دو تأثیر نمی گذارد. بلکه روی ارتباط فردی که بلاک می گردد با بقیه کاربران شبکه اجتماعی نیز تأثیر گذار است.

فردی که بلاک شده، نمی تواند به اتاق چتی وارد گردد که توسط کاربر بلاک کننده او ساخته شده یا حتی آن را ببیند.

علاوه برآن این کاربر قادر نیست در اتاقی حضور یابد که بلاک کننده در آن صحبت می نماید. به این ترتیب کاربر مذکور توسط بقیه حاضران در اتاق چت نیز بلاک می گردد. همچنین اگر فرد مجری اتاق باشد، می تواند سخنگو را بلاک کند و از محاوره بیرون بیندازد.

به بیان ساده تر گزینه بلاک کردن در کلاب هاوس می تواند سخن گفتن فرد و زمان و مکان حضور وی در پلتفرم را محدود کند. همانطور که در گزارش آتلانتیک اشاره شده، بلاک کردن فردی در این شبکه اجتماعی روی کنش و واکنش های مختلفی تأثیر می گذارد. به گفته کاربران گروه های اقلیت، بلاک کردن در کلاب هاوس می تواند به اسلحه ای تبدیل گردد تا دیدگاه های مختلف یا گفتگوها را سانسور کند.

به عنوان مثال یک زن سیاهپوست و دانشجوی رشته پزشکی به دلیل صحبت درباره واکسیناسیون جوامع سیاه پوست از حضور در اتاق های چت محروم شده، زیرا یکی از حامیان ضد واکسیناسیون که در اتاق های مختلف حضور دارد، او را بلاک نموده است.

این درحالی است که هیاهو درباره اپ چت صوتی که یک سال پس از تأسیس خود 10 میلیون کاربر دارد، اندکی فروکش نموده است. اکنون با توجه به آنکه قابلیت چت صوتی توئیتر به نام اسپیس محبوبیت بیشتر و دسترسی راحت تری دارد، به نظر می رسد کلاب هاوس با چالش هایی روبرو باشد. از سوی دیگر ممکن است شیوه غیر معمول بلاک کردن در این شبکه اجتماعی به افول آن دامن بزند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1747

به "کلاب هاوس با چالش بلاک کردن رو به افول می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاب هاوس با چالش بلاک کردن رو به افول می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید