کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی در یک سال به چاپ بیستم رسید

به گزارش مجله کالارنا، کیمیاگر، نوشته رضا مصطفوی که نخستین چاپ آن در اردیبهشت 98 راهی بازار شده بود، در دومین ماه تابستان 99 به چاپ بیستم رسید.

کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی در یک سال به چاپ بیستم رسید

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، کیمیاگر، نوشته رضا مصطفوی، که نخستین چاپ آن در اردیبهشت 98 راهی بازار شده بود، در دومین ماه تابستان 99 به چاپ بیستم رسید.

داستان کیمیاگر، یک روایت تاریخی است که در دوران امام کاظم (ع) اتفاق افتاده و ابوالفتوح رازی، از عالمان قرن ششم، آن را در آثار خود نقل نموده است. این داستان که رضا مصطفوی، آن را در قالب یک رمان تاریخی به نگارش درآورده، ماجرای جستجوگر جوانی است که برای یافتن کیمیا وارد بغداد می گردد که به تازگی بنا شده و پایتخت خلافت بزرگ عباسیان است. در دوره عباسیان، کرسی های مناظره برپا می شده و پیروان ادیان و مذاهب گوناگون، در این مجالس به مناظره می نشستند و گاه این مجالس، ابزاری برای تفتیش اعتقاد مسلمانان، به ویژه شیعیان، برای قلع و قمع آنان بوده است.

کیمیاگری که قهرمان داستان در پی او آمده است، در یکی از این مناظرات تاریخی، ولایت امیر مؤمنان را اثبات می نماید و خود و اطرافیان را دچار چالش هایی می نماید.

حسنیه که زمانی شاگرد امام صادق بوده، کیمیاگری است که دانش خود را از امام صادق (ع) آموخته و داستان کیمیاگر، بن مایه اثبات حقانیت غدیر را دارد.

نخستین اثر داستانی رضا مصطفوی که پیش از این آثاری در پژوهش های تاریخی داشته است، توانسته است یکی از مناظرات اصیل کلامی شیعه را با روشن کردن زوایای تاریخی آن و به دست دادن تصاویری از آن دوران، جذاب و گیرا روایت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1227

به "کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی در یک سال به چاپ بیستم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی در یک سال به چاپ بیستم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید