&zwnjطلسم قورباغه اول دی با 18

به گزارش مجله کالارنا، تاریخ 24 آذر برای توزیع اولین قسمت سریال قورباغه کاملا قطعی بود و هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد در این تاریخ توزیع نگردد، اما درست دقایقی پیش از رونمایی، متوقف شد. پلتفرم نماوا متنی منتشر کرد مبنی بر اینکه سریال بنا به دستور قضایی به منظور پایش و نظارت متوقف شده است و اینطور به نظر می‌رسید که به این زودی‌ها مشکل آن رفع نخواهد شد. حالا طبق شنیده‌ها گویا قرار است سریال از اول دی توزیع گردد و اینبار دیگر مانعی بر سر راه انتشار آن وجود ندارد.

&zwnjطلسم قورباغه اول دی با 18

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

ماجرا چه بود؟

به گزارش روزنامه هفت صبح، از مدت‌ها قبل اعلام شده بود که قسمت اول سریال قورباغه، روز 24 آذر توزیع می‌گردد. تلویزیون اینترنتی نماوا به مخاطبانش وعده داده بود که می‌توانند این سریال را ساعت 20 روز دوشنبه 24 آذر تماشا نمایند. درست در ساعت 20، نماوا بیان کرد که بارگذاری این سریال به ساعت 22 موکول شده است و نهایتا این متن را به جای سریال منتشر کرد:

با وجود اینکه 24 آذر از سمت سازمان سینمایی به عنوان روز انتشار اولین قسمت سریال قورباغه به بینندگان وعده داده شده بود، پخش این سریال به رغم صدور پروانه نمایش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، دریافت تایید از موسسه ناجی هنر، فعلا به دستور قضایی (به منظور پایش و نظارت) متوقف شده است.

توزیع قطعی از اول دی

طبق خبر‌های به دست آمده سریال روز اول دی منتشر می‌گردد. گویا حکم قضایی از مدت‌ها پیش برای سریال صادر شده بوده و براساس این حکم، قرار بوده قسمت اول آن روز یک دی توزیع گردد، اما براساس بعضی رایزنی‌ها قرار می‌گردد یک هفته زودتر از تاریخ حکم اعلام شده، سریال را توزیع نمایند. نهایتا درست در روز توزیع، با استناد به همان حکم اولیه، جلوی انتشار گرفته می‌گردد تا سریال درست در زمان اعلام شده در حکم قضایی توزیع گردد؛ بنابراین دیگر مسئله ای برسر راه انتشار آن در روز اول دی وجود نخواهد داشت.

شبهاتی که مطرح شد

روز گذشته خیلی‌ها ماجرای توقیف سریال را به خبر‌های رسمی و غیررسمی اخیر درباره پرونده اقتصادی سریال قورباغه مرتبط دانستند؛ خبر‌هایی که محمد امامی، تهیه‌نماینده سریال را به واکنش واداشت. او هفته گذشته بیان کرد: پلتفرم نماوا، سرمایه‌گذار سریال قورباغه است و من تهیه‌نماینده آن هستم. با گذشت حدود دو سال از عدم فعالیت دفتر پخش تصویرگستر پاسارگاد، تاکید می‌کنم که این سریال، ارتباط اقتصادی و معنوی با هیچ شخص حقیقی و حقوقی و همچنین تصویرگستر پاسارگاد ندارد.

لیست تمام اسناد و مدارک اقتصادی سریال قورباغه موجود و در صورت درخواست مراجع رسمی آماده ارائه است. همچنین، تمامی مجوز‌های قانونی پخشِ سریال قورباغه از مدت‌ها پیش دریافت شده است. این درحالی بود که عملا مسئله ای برسر راه توزیع آن وجود نداشت و براساس حکم قضایی سریال می‌توانست از یک دی توزیع گردد.

کنار آمدن با مثبت 18

عوامل سریال برای برطرف مسائل برسر توزیع سریال، با تمام موارد کنار آمده‌اند. مثلا تا پیش از این قرار بود سریال با رده سنی +16 منتشر گردد و در تمام بیلبورد‌ها هم به این نکته اشاره شده بود، اما درست یک هفته پیش، توسط ساترا بازبینی مجدد شد و تشخیص دادند که سریال به دلیل خشونت زیاد، باید با محدودیت سنی مثبت 18 توزیع گردد.

آنهم در شرایطی که استفاده از محدودیت مثبت 18 شرایط ویژه‌ای دارد و برای فیلم‌های غیراخلاقی و بسیار خشن درنظر گرفته می‌گردد. عوامل سریال، اما با این شرط کنار آمدند و صبح چهارشنبه هفته گذشته، برچسب‌های مثبت 18 را روی بیلبورد‌های قورباغه در سطح شهر چسباندند.

جابه‌جایی‌های مکرر

این اولین باری نبود که سریال در زمان اعلام شده توزیع نشد و به تعویق افتاد. طبق برنامه‌ریزی اولیه قرار بود قورباغه، اوایل آبان توزیع گردد. درحالیکه روابط‌عمومی سریال خبر توزیع آن را اعلام نموده بود مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی از عدم صدور پروانه نمایش برای آن صحبت به میان آورد. بعد از این بود که اعلام شد با صدور پروانه نمایش، انتشار سریال قورباغه از 3 آذر آغاز مى‌گردد.

این زمان هم قطعی نبود و نهایتا اعتراض هومن سیدی را به همراه داشت. او از وزارت ارشاد درخواست کرد به این پرسش صراحتا پاسخ دهند که چطور ممکن است با داشتن پروانه نمایش از شورای محترم همچنان بلاتکلیف بمانیم؟ لطفا بفرمایید سریال ما توقیف شده است یا خیر؟ بعد از این ماجرا‌ها بود که تاریخ قطعی توزیع سریال در 24 آذر اعلام شد و دقیقا تا همان روز و درست تا ساعت پخش، خبری از تغییر و جابه‌جایی نبود. خلاصه اینکه به هرحال باید منتظر باشیم و ببینیم اول دی ماه چه اتفاقی رخ خواهد داد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1390

به "&zwnjطلسم قورباغه اول دی با 18" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "&zwnjطلسم قورباغه اول دی با 18"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید