آموزش کامل و مرحله به مرحله رنگ کردن مو در منزل

به گزارش مجله کالارنا، این روزها به خاطر شیوع بیماری کروناویروس کووید 19 بهتر است تا حد امکان در خانه بمانیم. از سوی دیگر برای پیشگیری از شیوع بیشتر و قطع زنجیره انتقال کرونا مراکز زیبایی و آرایشگاه ها تعطیل هستند و اگر قصد رنگ کردن موها را دارید بهتر است در منزل این کار را انجام دهید. کافی است رنگ موی محبوب تان را انتخاب کنید و با ما آغاز کنید. در مجله خبرنگاران آموزش کامل و مرحله به مرحله رنگ کردن مو در منزل را به شما آموزش می دهیم.

آموزش کامل و مرحله به مرحله رنگ کردن مو در منزل

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان اداری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

آموزش کامل رنگ کردن مو در منزل ؛ نسبت رنگ و اکسیدان و مدت ماندن رنگ مو

برای رنگ کردن مو در منزل به لوازم زیر احتیاج دارید:

اکسیدان

رنگ مو

کاسه رنگ

فرچه رنگ

دستکش

پیش بند

کلاه رنگ

کلیپس مو

رنگ کردن مو اصول ساده ای دارد و با رعایت این اصول حتما به نتیجه دلخواه تان خواهید رسید. در مواد لازم اگر پیشبند ندارید از یک لباس کهنه یا یک کیسه پلاستیکی بزرگ بهره ببرید. در ابتدای کار موهای تان را کامل با برس صاف کنید یا یکدست گردد. بهتر است با کرم نرم کننده یا وازلین پشت گوش و تمام صورت، دست ها و گردن را چرب کنید.

آموزش رنگ کردن مو در منزل کار سختی نیست فقط باید همه اصول را رعایت کنید. موها را به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و هر بخش را با کلیپس ثابت نگه دارید. حالا رنگ و اکسیدان را با هم مخلوط کنید. مقدار و نسبت اکسیدان و رنگ مو به برند رنگ شما بستگی دارد که روی جعبه رنگ نسبت رنگ ها درج شده است. برای رنگ های روشن از اکسیدان 9%، برای رنگ های تیره از اکسیدان 6% و برای رنگ های متوسط از ترکیب اکسیدان 9% و 6% به مقدار مساوی بهره ببرید.

چگونه رنگ مو را ترکیب کنیم؟

برای ترکیب رنگ و اکسیدان حتما از یک کاسه پلاستیکی بهره ببرید. در مجموع ظرف باید غیر فلزی باشد. غلظت رنگ و اکسیدانی که با هم مخلوط می نماید باید مثل ماست باشد، یعنی نه شل و نه سفت. معمولا اکسیدان باید هم اندازه تیوپ رنگ اضافه گردد. اما در مجموع این قانون در خصوص رنگ ها کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ، اندازه آن ذکر می گردد. عبارت 1:2 روی بروشور رنگ یعنی یک تیوپ رنگ باید با دو برابر اکسیدان مخلوط گردد و عبارت 1:1 یعنی یک تیوپ رنگ باید با حجم مساوی اکسیدان مخلوط گردد.

اگر موهای تان 70 درصد به بالا سفید است حتما از رنگ های پایه 4 و 5 یا پایین تر بهره ببرید. اگر درصد سفیدی موها 30 الی 40 درصد است رنگ های 6 و 7 هم برای شما مناسب است. اضافه کردن چند قطره روغن آرگان از آسیب موها جلوگیری می نماید.

رنگ کردن مو را از کدام قسمت آغاز کنیم؟

رنگ کردن مو را از پشت سر آغاز کنید و بعد سراغ جلوی سر و بغل گوش بروید. موهای این قسمت ها نازک هستند و زودتر از پشت سر رنگ می گیرند. رنگ مو را از 2 سانتی متر مانده به ریشه مو به موهایتان بزنید (اگر ریشه موهای تان سفید است رنگ را از ریشه روی مو بگذارید). برس را از سمت ریشه به نوک مو بزنید. بعد از اتمام رنگ کردن موها را ماساژ بدهید تا تمام قسمت ها خوب رنگ بگیرند. سپس موها را جمع کنید و روی موها کلاه یا یک کیسه پلاستیکی بگذارید. اگر ریشه موهای تان تیره است 10 دقیقه صبر کنید و سپس کلاه را بردارید و ریشه را هم رنگ کنید. اما اگر ریشه موها سفید است همانطور که گفتیم از همان ابتدا ریشه را همزمان با ساقه مو رنگ کنید. با این همه زمان ماندن رنگ روی موها بستگی به رنگ پذیری موهای شما دارید، اگر موهای شما دیر رنگ می گیرند به جای 20 دقیقه رنگ مو را 45 دقیقه نگه دارید. برای موهای سفید و خاکستری حتما باید حداقل 45 دقیقه روی سر بماند. موهای سفید را بعد از 45 دقیقه چک کنید تا ببینید سفیدی ها رنگ گرفته اند یا خیر. اگر رنگ نگرفته بود کمی بیشتر صبر کنید.

رنگ مو باید چند دقیقه روی سر بماند؟

یکی از مهم ترین بخش های آموزش رنگ کردن مو در منزل دانستن این نکته است که رنگ مو باید چند دقیقه روی سر بماند. یادتان باشد هر قسمت از موهایتان که سفید یا خاکستری است رنگ کردن مو را از آنجا آغاز کنید چون موهای سفید و خاکستری دیرتر رنگ می گیرند. رنگ مو چند دقیقه باید روی سر بماند؟ در حالت عادی یعنی وقتی موی سفید ندارید یا موهای سفیدتان کم است و موهای نازکی دارید رنگ مو باید 20 دقیقه روی سر بماند اما اگر موی سفید و خاکستری زیاد دارید یا موهایتان ضخیم است این زمان باید 45 دقیقه باشد. برای شستن مو هرگز از شامپو استفاده نکنید. موها را با تثبیت کننده رنگ مو یا کاندیشنر بشورید و آبکشی کنید. رنگ مو از این زمان گفته شده هر چه بیشتر بماند دیگر اثری در رنگ دهی ندارد و فقط به موها آسیب می رساند. معمولا روی پک رنگ مو هم مدت زمان لازم برای رنگ پذیری نوشته شده است که ممکن است در رنگ های مختلف متفاوت باشد. اگر موی شما رنگ نگرفت ممکن است به این علت باشد که روی موهای تان حنا گذاشته باشید یا به خاطر زبری و خشکی بیش از حد مو، آنها را قبل از رنگ کردن چرب نموده باشید تا راحت تر رنگ بگیرند اما در این کار زیاده روی نموده اید.

یادتان باشد رنگ موهایی که انتخاب می کنید 100 درصد روی موی شما به همان رنگ نمی رسند. برای رسیدن به رنگ دلخواه موها را باید چند بار در فواصل تعیین رنگ کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 882

به "آموزش کامل و مرحله به مرحله رنگ کردن مو در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش کامل و مرحله به مرحله رنگ کردن مو در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید