استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان

تهران - خبرنگاران - شمس الدین کباشی سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان بامداد پنجشنبه از استعفای سه تن از اعضای این شورا اطلاع داد.

استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، کباشی افزود: عمر زین العابدین الشیخ، جلال الدین الشیخ الطیب و الطیب بابکر علی سه عضوی هستند که استعفا دادند و ریاست شورای نظامی در حال آنالیز استعفای آنها است.

این شورا 9عضو دارد که 6نفر آنها از افسران ارتش، 2نفر متعلق به نیروهای پلیس و یک تن نیز مربوط به دستگاه اطلاعاتی و امنیتی سودان است.

سخنگوی شورای نظامی سودان همچنین گفت که معارضان این کشور با شورای نظامی برای تشکیل یک کمیته برای حل اختلافات به توافق رسیدند.

وی افزود که ما به همراه شرکایمان برای رساندن کشور به صندلی امنی کوشش می کنیم و در صدد هستیم تا نقاط اختلافمان را با گروه های سودانی شناسایی و برای حل آن چاره ای بیاندیشیم.

سران اتحادیه آفریقا روز سه شنبه در نشست قاهره اولتیماتوم 15 روزه خود به شورای نظامی انتقالی سودان برای واگذاری قدرت را به سه ماه افزایش دادند.

در پی اعتراض های مردمی در سودان که بیش از چهار ماه ادامه داشت، پایان ارتش این کشور در 22 فروردین ماه با صدور بیانیه ای برکناری عمر البشیر رییس جمهوری این کشور را پس از 30 سال حکومت، تأیید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه ممنوعیت رفت و آمد در این کشور بیان کرد.

در بیانیه 22 فروردین ماه مقرر شد شورای نظامی انتقالی به ریاست عوض بن عوف وزیر دفاع به مدت 2سال زمام امور را در دست گیرد.

اما بن عوف یک روز پس آن از سمت خود استعفا داد و عبدالرحمن البرهان برای این سِمت معین شد.

با وجود برکناری البشیر مردم همچنان به اعتراضات خود در سودان ادامه می دهند، آنها می ترسند نظامیان بر موج این انقلاب سوار شوند.

شبک**9365**1708

منبع: ایرنا
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 21 تیر 1398 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 188

به "استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای شماری از اعضای شورای نظامی سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید