با تور مجازی به دیدن کوسه نهنگ ها در آب های مالدیو بروید

به گزارش مجله کالارنا، کوسه نهنگ یا وال کوسه بزرگ ترین گونه ماهی ها در کره زمین است که برای تماشای آن با تور مجازی به آب های مالدیو سفر می کنیم.

با تور مجازی به دیدن کوسه نهنگ ها در آب های مالدیو بروید

وال، بزرگ ترین پستاندار کره زمین است. کوسه ها نیز بزرگ ترین نوع ماهی ها به شمار می آیند؛ ازاین رو، بزرگ ترین گونه از کوسه های کره زمین را کوسه نهنگ یا وال کوسه (Whale shark) می نامند. طول این موجودات دریایی به 9 متر می رسد؛ اما نمونه هایی از این ماهی، تا 18 متر هم دیده شده است. با ما همراه باشید تا این موجود نادر و در معرض انقراض را با تور مجازی تماشا کنیم.

دندان های کوسه نهنگ ها بسیار ریز هستند؛ اما این جانور 300 ردیف از آن ها را در دهان خود دارد؛ بنابراین تعداد کل دندان هایش به چندین هزار عدد می رسد. با وجود این ظاهر مهیب، کوسه نهنگ ها موجوداتی صلح جو و برای انسان، بی آزارند. کوسه نهنگ از ماهی ها و موجودات دریایی کوچک تغذیه می کنند. این جانور حجم آب را در دهان خود حبس و با جداسازی مواد غذایی مورد نیاز، مازاد آب را از آب شش هایش خارج می کند .

از آنجایی که این جانور نیازی به شکار کردن ندارد، موجودی آرام و کند است. حداکثر سرعت این ماهی غول پیکر به پنج کیلومتر در ساعت می رسد و این در حالی است که سرعت کوسه بزرگ سفید، یکی از خطرناک ترین شکارچیان کره زمین، به 56 کیلومتر در ساعت می رسد.

هیچ نظم مشخصی برای فعالیت های روزانه کوسه نهنگ وجود ندارد. آن ها تقریبا 24 ساعت شبانه روز را بیدار هستند و فقط دوره های کوتاهی را در خواب فعال سپری می کنند. ازاین رو، وال کوسه را می توان هم در طول شب و هم در طول روز مشاهده کرد.

در ادامه ماجرایی را از اولگ گوپنیوک، یکی از عکاس های حیات وحش، در خصوص آشنایی با یک کوسه نهنگ در آب های مالدیو نقل می کنیم:

شبی، پس از یک روز طولانی و خسته کننده، در حال صرف شام در قایق غواصی خود بودیم. ناگهان یک کوسه نهنگ در نزدیکی قایق ما دیده شد. طول آن به بیش از 6 متر می رسید و توجهش به پلانکتون های اطراف قایق که می درخشیدند، جلب شده بود. خوشبختانه، وسایل غواصی ام را هنوز جمع نکرده بودم و بی تردید، برای عکس برداری به آب پریدم و ازآن جایی که کوسه نهنگ به سرعت دور نشد، تا پیش از تمام شدن باتری چراغ قوه ام از آن عکس گرفتم.

تصاویری که مشاهده می کنید از طریق اولگ گوپنیوک گرفته شده که با بردن جایزه EPSON Pano، به معروفیت جهانی رسیده است. از طریق پنجره ای که در ابتدای این مطلب تعبیه شده است نیز می توانید به تماشای وال کوسه ها یا کوسه نهنگ ها بروید و این موجود دوست داشتنی و البته، در حال انقراض را بدون مزاحمت یا آسیب رسانی به زندگی اش تماشا کنید. خبرنگاران روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مند هستید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2050

به "با تور مجازی به دیدن کوسه نهنگ ها در آب های مالدیو بروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی به دیدن کوسه نهنگ ها در آب های مالدیو بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید