جزئیات و زمان ثبت نام ودیعه اجاره ، به این سایت مراجعه کنید

به گزارش مجله کالارنا، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افراد در شرف ازدواج نیز مشمول دریافت کمک ودیعه اجاره می شوند گفت: متقاضیان از روز شنبه 4 مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند.

جزئیات و زمان ثبت نام ودیعه اجاره ، به این سایت مراجعه کنید

به گزارش مجله کالارنا به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: برای ثبت نام کمک ودیعه اجاره، صفحه ای را در سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ایجاد کردیم که افراد می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند. کسانی هم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اطلاعات لازم و نحوه ثبت نام را از طریق سایت دستگاه های مربوطه پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: کسانی که از طریق سایت مسکن ملی نام نویسی می کنند پالایش و افراد واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی می شوند.

  • متاهل یا در شرف ازدواج بودن از شروط دریافت کمک ودیعه است

محمودزاده با اشاره به شروط ثبت نام کمک ودیعه اجاره گفت: گروه بندی اولیه برای کارگران و حقوق بگیران ثابت اعم از دولتی و بخش خصوصی است. در این بین اولویت با کسانی است که امسال ازدواج کرده اند یا در شرف ازدواج هستند. خانوارهایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و همچنین کارگرانی که حقوق پایین تری دریافت می کنند در اولویت قرار دارند.

  • احتمالاً ثبت نام تا دوشنبه ادامه دارد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مهلت ثبت نام شرح داد: آنچه فعلاً مدنظر داریم این است که تا پایان روز دوشنبه 6 مرداد نام نویسی ها نهایی شود. فرایند ثبت نام نیاز به هماهنگی با دو سه مرجع دارد که آنها نیز باید برنامه زمان بندی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم که از طریق اتصال به سامانه های مشترک کارها را پیش ببریم تا نیازی به مراجعه حضوری افراد نباشد؛ مثل کاری که در ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم؛ با این تفاوت که آنجا فقط یک بانک کامل داشتیم ولی تسهیلات اجاره با مشارکت چند بانک انجام می شود و همین موضوع مقداری کار را پیچیده تر کرده است. به هر ترتیب امیدواریم در سه روز اول هفته این اتصال بین بخشی برقرار شود.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که کمک ودیعه چه تاثیری در بازار اجاره خواهد داشت گفت: طبیعتاً این تسهیلات برای بالا بردن توان افرادی است که از قبل اجاره پرداخت می کردند. در تهران 50 میلیون تومان، در شهرهای بزرگ 30 میلیون تومان و سایر شهرها 15 میلیون تومان با نرخ سود 13 درصد پرداخت می شود. این ارقام با توجه به بررسی های کارشناسی اجرا شده، لذا می تواند جوابگوی بخشی از نیاز مستاجران باشد.

  • افزایش تا 800 درصدی کد رهگیری برای قراردادهای اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اثرات معین سقف 25، 20 و 15 درصد به ترتیب در تهران، سایر کلانشهرها و شهرهای کوچک برای افزایش اجاره بها که مدتی قبل در ستاد مقابله با کرونا انجام شد اظهار کرد: به دنبال این مصوبه که یکی از شروط آن دریافت کد رهگیری است، در بعضی استان ها از جمله تهران شاهد افزایش 100 درصدی و در بعضی استان ها مثل کرمانشاه شاهد افزایش 800 درصدی اخذ کد رهگیری هستیم.

وی در پایان گفت: بعضی سایت های خبری به اشتباه از قول من نوشتند که اجاره بها 800 درصد افزایش داشته، در حالی که من رشد تعداد کد رهگیری را اعلام کرده بودم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1201

به "جزئیات و زمان ثبت نام ودیعه اجاره ، به این سایت مراجعه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات و زمان ثبت نام ودیعه اجاره ، به این سایت مراجعه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید