دیدار وزیر بهداشت با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان، عین اللهی: سرعت واکسیناسیون در ایران جهش قابل توجهی یافت

به گزارش مجله کالارنا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سه ماه گذشته در ایران سرعت واکسیناسیون جهش قابل توجهی یافت به گونه ای که تا امروز حدود 84 درصد از جمعیت هدف، دُز اول و حدود 67 درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

دیدار وزیر بهداشت با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان، عین اللهی: سرعت واکسیناسیون در ایران جهش قابل توجهی یافت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از وبدا، عین اللهی در دیدار مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان در ایران که دوشنبه شب در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: شرایط کنترل بیماری کرونا در ایران مناسب است اما نگرانی هایی داریم. بروز موج تازه کرونا در سایر کشورها، ما را برای آینده نگران کرده است.

او ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در ایران تا چندماه پیش، مناسب نبود و روزانه حدود 50 هزار بیمار تازه کرونایی در کشور شناسایی می شد و حتی به 700 مورد مرگ و میر بیمار کرونایی در یک روز هم رسیده بودیم اما با تقویت واکسیناسیون و البته مشارکت بزرگ مردمی در واکسیناسیون، امروز شرایط بیماری در ایران، بهتر شده است.

وزیر بهداشت گفت: در ایران امکانات بهداشتی و درمانی خوبی داریم. در کشور علاوه بر خدمات ارزنده و شبانه روزی نیروهای بهداشتی و درمانی، حدود یک هزار بیمارستان، 20 هزار عضو هیات علمی و 150 هزار تخت بیمارستانی فعال هستند.

عین اللهی یادآور شد: در ایران واکسن های 5 مجموعه داخلی شامل برکت، پاستور، رازی، فخرا و سیناژن تا کنون وارد سبد واکسیناسیون کشوری کرونا شده است و این واکسن های داخلی در انواع پلتفرم های مطرح دنیا در ایران ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1988

به "دیدار وزیر بهداشت با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان، عین اللهی: سرعت واکسیناسیون در ایران جهش قابل توجهی یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزیر بهداشت با مدیران موسسه کخ و سفیر آلمان، عین اللهی: سرعت واکسیناسیون در ایران جهش قابل توجهی یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید