سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت

به گزارش مجله کالارنا، تهران (پانا) - رئیس صندوق های بازنشستگی صنعت نفت از تشکیل شورای طرح ها در صندوق ها خبر داد و گفت، 3 میلیارد دلار در طول سه سال، برای حدود 20 طرح که عمدتا در حوزه نفت و انرژی هستند، سرمایه گذاری می شود.

سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت

به گزارش وزارت نفت، عبدالحسین بیات، رئیس هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی وزارت نفت گفت: برای انجام تعهد صندوق ها در مقابل ذی نفعان در سال های پیش رو، شتاب بخشی به تکمیل طرح های اقتصادی اجتناب ناپذیر است بنابراین گروه صندوق ها ظرف سه سال آینده حدود 3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در راهبرد بلندمدت افق 1404، برای تکمیل 20 طرح حوزه های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی پیش بینی سرمایه گذاری نزدیک به 3 میلیارد دلار داریم؛ از سال 1404 با بهره برداری از این طرح ها، سالانه درآمد مناسبی برای گروه صندوق ها حاصل خواهد شد.

رئیس هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی گفت: زیربنای تحقق این سرمایه گذاری برای درآمد در افق 1404، پایش، پیگیری و شتاب بخشی سامانمند به طرح های در حال انجام، معطل و تازه است.

بیات اضافه کرد: به همین منظور از هفته نخست کاری، برنامۀ پایش طرح های اقتصادی و تجاری آغاز شده است و ادامه خواهد یافت؛ در خلال بازدیدها و نشست های فنی با مدیران پروژه ها در سیزده شرکت تابعۀ صندوق ها، بعضی از چالش های فنی، حقوقی و مدیریتی شناسایی شد بنابراین برای آنکه کنترل پروژه ها سامانمند شود افزون بر برنامه های بازدید و نشست های مشترک با عوامل اجرایی و دیگر ذی نفعان طرح، شورای عالی پروژه ها در گروه صندوق ها تشکیل شد.

وی تاکید کرد: شورای عالی طرح ها، تسریع در انجام پروژه ها، کاستن از هزینه های اجرای طرح، شفافیت، تخصیص به موقع منابع را سرلوحه خود قرار داده است؛ بنابراین همۀ شرکت های مورد نظر، برای تحقق این هدف موظف به داشتن رویکرد اقتصادی در حین انجام پروژه ها، داشتن کیفیت و بهره وری، قیمت مناسب و شفافیت هستند.

رئیس هیئت رئیسه صندوق بازنشستگی نفت گفت: ایجاد ارزش اضافه کرده در محصولات تولیدی، رسالت ملی است از این رو افزون بر درآمدهای مطلوب اقتصادی برای گروه صندوق ها، توجه به این موضوع اقدامی ملی است. از این جهت تا حد امکان و البته با اهتمام جدی بر آن هستیم که محصولات تولیدی در شرکت های صندوق ها، دارای زنجیره ارزش باشند. طرح هایی مانند کنگان و دهلران در همین چارچوب دسته بندی شدند و پروژه های منطقه دهلران مانند، NGL3100 پتروشیمی دهلران، مسائل خوراک آنها و دیگر تأسیسات مورد نیاز همچون ایستگاه های تقویت گاز، نیروگاه های تولید برق، پیش بینی فروش محصولات در برنامه لحاظ شده اند و همه با هم به صورت یکپارچه به مدد الهی پیش می فرایند. همین اتفاق برای طرح های کنگان هم در حال انجام است.

بیات اضافه کرد: با تحقق این برنامه در سال 1404 چالش بزرگ کاستی منابع ورودی از محل کسورات شاغلان کمتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2081

به "سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید