صنعت میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد

به گزارش مجله کالارنا، شرکتی که در زمینه اتوماسیون صنعتی فعالیت می نماید و دستاوردهای قابل توجه را در حوزه محصولات و خدمات ایران ساخت به صنایع عرضه نموده است، میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری شد.

صنعت میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله کالارنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عصر دیروز شرکتی که در زمینه اتوماسیون صنعتی فعالیت می نماید و دستاوردهای قابل توجه را در حوزه محصولات و خدمات ایران ساخت به صنایع عرضه نموده است، میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری شد.

ستاری در بازدیدی که از بخش های مختلف این شرکت داشت، از زمینه سازی صنایع عظیم برای به میدان آمدن شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و دیگر فعالان زیست بوم نوآوری به عنوان یک ضرورت مهم یاد کرد و گفت: زیرساخت هایی که در این شرکت وجود دارد، زمینه برای توسعه استارتاپ ها فراهم است. صنعت بایدعادت کند کار را به دست کسب وکارهای دانش بنیان و استارتاپ ها بسپارد و بخش خصوصی را عهده دار ورود نوآوری به صنعت کند.

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، بخش خصوصی به خوبی احتیاجها را می شناسد و می تواند با سوار کردن نوآوری بر زیرساخت صنایع، محصول یا خدمت کیفی، رقابتی و نوآورانه را پیشکش جامعه کند.

استقبال جامعه برگ برنده شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها

وی، این که جامعه از محصولات یا خدمات با کیفیت، رقابتی و قابل اعتماد استقبال می نماید را برگ برنده ای برای استارتاپ ها دانست و گفت: این ویژگی ها، برگ برنده کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها در برابر کسب و کارهای سنتی یا خدماتی است که پیش از این، بدون در نظر دریافت احتیاج جامعه ارائه می شدند. نمونه پیروز استارتاپ های خدماتی که اکنون با استقبال چشمگیر جامعه روبرو اند گواهی بر این مدعاست.

بازار بسیار گسترده و نهفته در حوزه مدیریت ساختمان ها و منازل، تاسیسات، مدیریت هوشمند، مصرف انرژی از شاخص ترین زمینه هایی بود که معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به عنوان زیرساخت های بالقوه شرکت تام برای فعالان دانش بنیان و استارتاپ ها نام برد و ادامه داد: آماده هستیم در صورتی که یک زیرساخت مناسب برای توسعه خدمات با حمایت از استارتاپ ها تعریف گردد، هر حمایتی انجام دهیم تا این بازار در تعامل با صنعت و زیست بوم نوآوری شکوفا گردد.

ایده های نوآورانه استارتاپ ها با استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت شرکت هایی مانند تام، می تواند به اصلاح الگوی مصرف انرژی و هوشمند شدن شهروندی منجر گردد.

ستاری با بیان این موضوع، از نقش دولت به عنوان تسهیل گر و زمینه ساز ورود بخش خصوصی به حوزه سرمایه گذاری روی ایده های نوآورانه گفت و اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زیرساختی است که از توسعه فناوری ها حمایت می نماید و مستقیما سفارش دهنده یا صاحب پروژه ها نمی گردد.

وی معتقد است دولت باید به جای نقش آفرینی در پروژه ها و ایده های نوآورانه یا پژوهش های کاربردی، بخشی از ریسک سرمایه گذاری این پروژه ها را تقبل و بستری فراهم کند تا بخش خصوصی به میدان سرمایه گذاری روی این ایده ها پای بگذارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به انتشار کتاب های ایده های پیروز استارتاپ ها اشاره نمود و گفت: نمونه های خارجی و پیروز هزاران ایده استارتاپی که در جهان پیاده سازی شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده است که هر کدام این ظرفیت را دارند تا به شکلی بومی، به کسب و کار بدل شوند. آماده ایم از مدل های سازگار با کشورمان در این حوزه ها حمایت کنیم.

رئیس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با بیان این که شهرداری با یاری فعالان زیست بوم نوآوری صاحب شهر می گردد گفت: تهران بستری مستعد و بالقوه برای تبدیل شدن به شهر هوشمند است؛ این مهم اما نه توسط شهرداری بلکه با نقش آفرینی استارتاپ ها رنگ واقعیت می گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 923

به "صنعت میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید