ظریف: تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اروپا اعلام کردیم

به گزارش مجله کالارنا، وزیر امور خارجه در دیدار با رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا گفت که ایران اعلام تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اتحادیه اروپا اعلام نموده است.

ظریف: تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اروپا اعلام کردیم

به گزارش مجله کالارنا، ویتوریو روساری پتروچلی رئیس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا، عصر امروز با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه فیمابین مصاحبه کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به وجود روابط قوی بین دو کشور در چهل سال گذشته، ابراز امیدواری کرد دولت ائتلافی کنونی ایتالیا روابط خوب مالی خود با ایران را مانند گذشته ادامه دهد.

وزیر امورخارجه همچنین در این دیدار گفت: ایران نهاد متناظر اینستکس را ایجاد و تشکیل آن را به اتحادیه اروپا اعلام نموده است.

پترو چلی نیز سفر خود به ایران را دلیل وجود روابطه خوب بین دو کشور دانست و با اشاره به وجود روابط دیرینه و کهن بین دو کشور، خواهان حفظ و تعمیق آن شد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی ایتالیا توضیح داد: گروه دوستی و پارلمانی ایتالیا و ایران در مجلس سنای ایتالیا ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ایتالیا همچنین ضمن همدردی با دولت و ملت ایران بخاطر وقوع سیل، از ارسال کمکهای بشردوستانه ایتالیا به کشورمان اطلاع داد.

در این دیدارهمچنین اقدامات خصمانه آمریکا در قبال کشورمان در سال گذشته، تحولات بین المللی، مسائل منطقه و همچنین تحولات شمال آفریقا، مورد بحث و آنالیز دو طرف نهاده شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 182

به "ظریف: تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اروپا اعلام کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تشکیل نهاد متناظر اینستکس را به اروپا اعلام کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید