عراقچی: اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی ها فعلا منتفی است، تا گام پنجم فقط یک ماه فاصله داریم

به گزارش مجله کالارنا، معاون وزیر خارجه گفت: در نشست اخیر با گروه 1+4، موضوع اجرای مکانیزم ماشه به هیچ وجه مورد بحث و آنالیز قرار نگرفت، از این رو این اظهارات و ایده ها که در راستای فضاسازی علیه کشورمان مطرح می گردد، فعلا کنار گذاشته شده است.

عراقچی: اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی ها فعلا منتفی است، تا گام پنجم فقط یک ماه فاصله داریم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در حاشیه نشست کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران، با اشاره به برنامه ایران برای اجرای گام پنجم کاهش تعهدات برجامی، گفت: در شرایط کنونی حدود یک ماه تا رسیدن به نقطه مورد نظر برای اجرای گام پنجم فاصله داریم، از این رو درباره چگونگی اجرای این گام ایده های مختلفی وجود دارد.

وی ادامه داد: در روز های آخر تصمیم گیری می گردد که جمهوری اسلامی چه گامی را با چه کیفیتی بردارد، البته در نشست اخیر ایران با 1+4، بر این مسئله تأکید شد که در صورت عدم انتفاع ایران از برجام، کشورمان گام های جدیدی برای کاهش تعهدات برخواهد داشت.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اظهارات مقامات اروپایی درباره اجرای مکانیزم ماشه به علت کاهش تعهدات برجامی ایران، اضافه نمود: در نشست اخیر با گروه 1+4، این موضوع به هیچ وجه مورد بحث و آنالیز قرار نگرفت، از این رو این اظهارات و ایده ها که در راستای فضاسازی علیه کشورمان مطرح می گردد، فعلا کنار گذاشته شده است.

عراقچی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز کمیسیون، موضوع تحریم های اخیر آمریکا علیه حوزه عمرانی کشورمان مورد بحث و آنالیز نهاده شد، در این جلسه مسئولان مرتبط گزارش های جامعی را درباره ابعاد این مسئله ارائه کردند.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: در شرایط کنونی حرکت کشور به سمت خودکفایی و استفاده از ظرفیت های داخلی در تمام حوزه از جمله بخش عمران است، از این رو بسیار خوشحالیم که مجموعه کشور در مقابل سیاست های تحریمی و سیاست فشار حداکثری آمریکا ایستاده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 645

به "عراقچی: اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی ها فعلا منتفی است، تا گام پنجم فقط یک ماه فاصله داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: اجرای مکانیزم ماشه توسط اروپایی ها فعلا منتفی است، تا گام پنجم فقط یک ماه فاصله داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید