فیلم های روی پرده اکران آنلاین می شوند؟

به گزارش مجله کالارنا، برخی دست اندرکاران فیلم های اکران نوروزی در این فکر هستند که شاید بتوانند با ادامه دار بودن تعطیلی سینما ها و نامشخص بودن شرایط روی اکران آنلاین حساب کنند.

فیلم های روی پرده اکران آنلاین می شوند؟

تعطیلی و ایجاد وقفه دوباره در فعالیت نیم بند سینما ها این پرسش را مطرح می کند که آیا چنین وضعی با توجه به فروش پایین گیشه، صاحبان فیلم های روی پرده را به اکران آنلاین مجاب می کند؟

پس از روز های سختی که در سال 1399 بر سینما گذشت، انتظار می رفت سال 1400 به ویژه پس از تغییر رده بندی شغلی سینما ها در گروه بندی های کرونایی شرایط بهتری برای سینماداران، پخش کنندگان و تهیه کنندگانی که فیلم های شان آماده اکران است فراهم شود، اما تغییر شرایط پایتخت به سطح قرمز با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا انتظار ها را بر هم زد و انتقال مشاغل سینمایی از گروه سه به گروه دو را نیز بی اثر کرد و حالا همان جریان سال قبل در حال تکرار است.

البته سال قبل از یک جهت متمایز بود که آن هم به خاطر اتفاق تازه اکران آنلاین رخ داد، ولی این تجربه هم هرچه جلوتر رفت بی فروغ تر شد تا جایی که به یک طرح شکست خورده تبدیل شد، اما اکران آنلاین فیلم شنای پروانه در چند وقت گذشته نشان داد که اگر فیلم قابل توجهی نمایش داده شود می تواند در جذب مخاطب و جبران بخشی از سرمایه تولیدش پیروز باشد.

برهمین اساس برخی دست اندرکاران فیلم های اکران نوروزی در این فکر هستند که شاید بتوانند با ادامه دار بودن تعطیلی سینما ها و نامشخص بودن شرایط روی اکران آنلاین حساب کنند.

البته فیلم هفته ای یک بار آدم باش شهرام شاه حسینی که در صدر فروش گیشه واقع شده است احتمالا بیش از دیگر فیلم ها منتظر بازگشایی سینما ها خواهد ماند و همین طور فیلم تکخال که با توجه به کمدی بودنش شانس نسبتا بهتری برای جذب مخاطب در سینما ها دارد.

اما از میان سه فیلم دیگر اکران نوروزی که پیش تر خبر های بیشتری هم از آن ها در رسانه ها منتشر شده است، سازندگان خورشید فعلا منتظر بازشدن سینما ها هستند.

در این باره محمدرضا صابری - پخش کننده فیلم خورشید - به کارگردانی مجید مجیدی تاکید می کند که فعلا برنامه ای برای اکران آنلاین این فیلم ندارند.

جواد نوروزبیگی، تهیه کننده فیلم خون شد مسعود کیمیایی هم با غیرقابل پیش بینی دانستن شرایط اکران به ایسنا گفت: به زودی جلسه ای را با آقای رنجکشان و مسعود کیمیایی خواهم داشت و صحبت می کنیم، چون به نظر می رسد با این شرایط باید چاره ای دیگر بیندیشیم. البته اکران آنلاین هم با توجه به امکان کپی شدن فیلم شرایط مطلوبی ندارد، ولی با این حال باید با آقای کیمیایی هم مشورت کنم.

دیگر فیلم اکران نوروزی لاله به کارگردانی اسدالله نیک نژاد است که از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی محسوب می شود و در سال های قبل به خاطر بودجه زیادی که برای ساختش خرج شده بود و بعد دچار مشکلاتی در مالکیت فیلم شد، حاشیه های پرسروصدای زیادی داشت.

محمد حمیدی مقدم - مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی - درباره این که آیا فیلم لاله که فروش کمتری هم نسبت به دیگر فیلم های اکران نوروز داشته به اکران انلاین می رود یا خیر، به ایسنا پاسخ داد: شرایط فعلی برای هیچ کدام از فیلم ها مناسب نیست و ما قرار بود در این روز ها برای شروع پخش تیزر های تلویزیونی فیلم لاله آماده شویم، چون لاله با توجه به گونه اکشن و ورزشی که پیشنهاد می دهد می توانست با تبلیغات، بیشتر دیده شود.

با این حال ناامید نیستیم و اکران آنلاین هم یکی از گزینه های قطعی است که برای آن آماده خواهیم شد، اما امیدوارم با طراحی بهتر برای آشنایی مخاطب با فیلم ابتدا به تعداد مخاطبان در سینما ها اضافه کنیم.

منبع: فرادید
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1641

به "فیلم های روی پرده اکران آنلاین می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های روی پرده اکران آنلاین می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید