قانونگذار ارشد آمریکایی: از روابط ایران- ونزوئلا نگرانم، باید با نفوذ ایران مقابله کنیم

به گزارش مجله کالارنا، یک عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه از گسترش روابط ایران و ونزوئلا ابراز نگرانی نموده و خواهان مقابله با نفوذ ایران شده است.

قانونگذار ارشد آمریکایی: از روابط ایران- ونزوئلا نگرانم، باید با نفوذ ایران مقابله کنیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کالارنا، یک عضو ارشد کنگره آمریکا سه شنبه از گسترش روابط میان ایران و ونزوئلا ابراز نگرانی کرد.

مایکل مک کاول، عضو ارشد جمهوری خواه در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این بیانیه با تکرار اتهامات همیشگی از دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به عنوان رژیم غیرقانونی مادورو یاد نموده است.

او در این بیانیه نوشته است: من به شدت از گسترش روابط میان ایران و رژیم غیرقانونی مادورو در ونزوئلا نگرانم. حضور ایران تنها ونزوئلا را بی ثبات تر خواهد نمود. باید با نفوذ مخرب ایران در این منطقه مقابله کنیم.

ادعای او در حالی مطرح شده که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران روز گذشته (دوشنبه) بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ونزوئلا تأکید کرد.

او در ملاقات خورخه ماکِز فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا به ایران ملاقاتها و رایزنی سران و مسئولان دو کشور در عرصه های مختلف را سازنده و مثبت دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه برای دولت و ملت ونزوئلا احترام قائل است و از توسعه روابط و همکاری ها با این کشور استقبال می نماید.

در همین حال گزارش هایی منتشرشده که حاکی است آمریکا بعد از ناکامی ماه گذشته در جلوگیری از ارسال محموله سوخت 5 نفت کش ایران به ونزوئلا کوشش تازه ای را برای ممانعت از تجارت قانونی این دو کشور شروع نموده است.

خبرگزاری رویترز چند روز پیش گزارش داد چند دادستان فدرال شکوائیه ای برای توقیف محموله سوخت 4 نفتکش ایران که در حال حرکت به سوی ونزوئلا است تنظیم نموده اند.

رویترز این اقدام را جدیدترین اقدام از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش فشار مالی بر ایران و ونزوئلا به عنوان دو دشمن آمریکا تعبیر نموده است.

تحریم های آمریکا به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با این وجود، مقام های آمریکایی در محافل خصوصی می گویند شکست دولت آمریکا در براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به عاملی برای سرخوردگی ترام پ منجر شده است.

دادستان های فدرال با تنظیم این شکوائیه به دنبال جلوگیری از تحویل محموله سوخت چهار نفتکش تحت پرچم لیبری هستند که در حال انتقال سوخت ایران به ونزوئلا است.

دادستان های آمریکایی علاوه بر این خواهان جلوگیری از انتقال پول ناشی از فروش این محموله ها به ایران شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا حدود 10 روز پیش پنج ناخدای نفتکش های مورد استفاده برای انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

در بیانیه ای که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته این 5 فرد به دلیل مرتبط بودن با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته اند.

ایران از ماه آوریل 5 نفتکش که مجموعا حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین حمل می کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرد. این محموله ها اندکی از صف های طولانی در پمپ های بنزین این کشور کاسته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1175

به "قانونگذار ارشد آمریکایی: از روابط ایران- ونزوئلا نگرانم، باید با نفوذ ایران مقابله کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذار ارشد آمریکایی: از روابط ایران- ونزوئلا نگرانم، باید با نفوذ ایران مقابله کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید