مریخ در گذشته میزبان حیات بوده است

شواهد تازه یافت شده حدس می کند، مریخ در میلیون ها سال پیش میزبان حیات بوده است.

مریخ در گذشته میزبان حیات بوده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مطالعه جدیدی از داده های سیاره مریخ نشان می دهد، سیستم آب زیرزمینی این سیاره ممکن است نشانه گر زندگی بیگانگان در میلیون ها سال پیش باشد.

حدس ها نشان می دهد که به احتمال زیاد یخ آب فراوان تری می تواند در ژرفای بیشتر زیرسطحی به صورت دربسته و محبوس وجود داشته باشد.

شواهد تازه یافت شده نیز این احتمال را می دهد که مریخ در میلیون ها سال پیش میزبان حیات بوده است.

محققان در بررسی های خود ویژگی هایی مانند کانال ها، دره ها، دلتاهای منحنی و رسوبات را در مریخ یافتند. آنها همچنین در 5 سایت، خاک ها، کربنات ها و سیلیکات هایی را یافتند که در زندگی زمین نقش کلیدی ایفا می کنند.

دانشمندان اولین شواهد زمین شناسی را در مورد یک سیستم ارتباطی از مخازن آب عمیق زیر سطح مریخ کشف کرده اند؛ تعداد انگشت شماری از این دریاچه های سابق زیرزمینی حاوی مواد معدنی هستند که در حیات نقش کلیدی ایفا می کنند.

فرانچسکو سالسه از دانشگاه اوترخت در هلند می گوید: ما اولین شواهد زمین شناختی یک سیستم آب های زیرزمینی گسترده در سیاره مریخ را کشف کردیم.

محققان می گویند: ویژگی های متعددی که در سطوح دهانه در عمق 4500-4000 متری وجود دارد، نشان دهنده آب و شواهدی از جریان هایی است که با گذشت زمان تغییر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 خرداد 1398 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 165

به "مریخ در گذشته میزبان حیات بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریخ در گذشته میزبان حیات بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید