من به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت رد شده ام ، افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید شده اند

به گزارش مجله کالارنا، غلامرضا انصاری کاندیدای ردصلاحیت شده اصلاح طلب نوشت: کسی با من تماس گرفت و گفت شما را به دلیل حضور کمرنگ در نماز آدینه و جماعت ردصلاحیت نموده اند. بنده به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت که اتفاقا با اعتقاد استوار در آن حضور داشته ام، رد شده ام اما از آن سو افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید صلاحیت شده اند.

من به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت رد شده ام ، افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید شده اند

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا انصاری کاندیدای ردصلاحیت شده اصلاح طلب در روزنامه اعتماد با بیان این مطلب نوشت: این روزها اگر اخبار ردصلاحیت ها را پیگیری کنید، متوجه می شوید نهاد نظارتی در انتخابات آنقدر پیش رفته که گویی پا را از حیطه نظارت بر انتخابات نیز فراتر گذاشته است. آنقدر که به نظر می رسد رفتار نظارتی شورای نگهبان با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و حتی اصل 99 و... سایر اصول مربوط به حقوق ملت نیز مغایرت دارد در حالی هم جمهوریت ایجاب می نماید و هم بر اساس همین قانون، انتخاب کننده و انتخاب شونده باید آزادی عمل داشته باشند و آنچه در فرایند آنالیز صلاحیت ها از اهمیت برخوردار است نداشتن محکومیت قضایی یا تخلفات محرز و معین است.

اساسا قانون گذار به این دلیل نظارت را به شورای نگهبان محول نموده است که اولا دولت های وقت در انتخابات اعمال نفوذ نکنند. ثانیا تخلف ها و تقلب هایی از سوی جریان ها، گروه ها و نامزدهای موثر در انتخابات اتفاق نیفتد و ثالثا اجحافی در خصوص شرکت کنندگان در انتخابات اعم از نامزدها و رای دهندگان صورت نگیرد. در واقع هدف قانون گذار از قرار دادن نظارت در حیطه عملکردی شورای نگهبان دفاع از حقوق مردم بوده است. اما متاسفانه با تفسیری که شورای نگهبان از نظارت داشته، نظارت این نهاد به صورت استصوابی تلقی شده و عملا به شورای نگهبان نقش مجری انتخابات داده است و همان طور که رییس جمهوری نیز اشاره نمود از نقش دولت و وزارت کشور در انتخابات تا حد کارگزاری انتخابات فروکاسته شده است.

حاصل این نوع نظارت در برخی مواقع گسترش دامنه تملق و ریا بسیار شده است. علاوه بر این بنابر ادعای سخنگوی شورای نگهبان 80 نفر از نمایندگان فعلی دچار مسائل اقتصادی و اخلاقی بودند و به همین دلیل ردصلاحیت شدند که این موضوع هم عملکرد شورای نگهبان را زیر سوال می برد و این پرسش را ایجاد می نماید که اگر قیف تنگ شورای نگهبان موثر است چرا یک سوم نمایندگان مجلس به دلایل اینچنینی ردصلاحیت می شوند. بنابراین این نقض غرضی است که باعث شده از مجلس سوم به بعد روز به روز شاهد افول سطح کیفی مجلس باشیم؛ مجلسی که بنیان گذار انقلاب آن را در راس امور توصیف می کردند و معتقد بودند در رابطه با تمام مسائل کشور حرف اول و آخر را می زند اما امروز به مجلسی تبدیل شده که در خصوص مسائل جاری مهم کشور، همچون اصلاح نرخ بنزین نیز طرف مشورت قرار نگرفته و در جریان گذاشته نمی گردد. مسائلی از این دست نشان می دهد که مجلس صندلی واقعی خود را از دست داده است. این اتفاق حاصل یک جانبه گرایی در انتخابات و جریانی نگاه کردن در فرآیند گزینش نمایندگان از سوی شورای نگهبان است.

با استناد به مواردی از این دست معین می گردد که بعد از روی کار آمدن 10 دوره مجلس شورای اسلامی و قرار دریافت در آستانه یازدهمین دوره انتخابات ناکارآمدی نظارت استصوابی کاملا مشهود است و برای دفاع از جمهوریت نظام و مردم بهترین راه این است که تغییرات اساسی در قانون انتخابات داشته باشیم؛ روالی که در همه جای جهان وجود دارد و بعد از مدتی اگر قوانین کارایی لازم را نداشته باشند، قوانین را متناسب با شرایط زمانی و مکانی تغییر می دهند.

در این دوره هم شمشیر نظارت استصوابی به گونه ای عمل کرد که شاهد بودیم نزدیک به 90 درصد نامزدهای جریانی چون اصلاح طلبان که بیش از 60 تا 70 درصد فضای سیاسی کشور را در اختیار دارد، ردصلاحیت شدند. من شخصا سال ها افتخار خدمت در نظام و حضور در جبهه های جنگ را داشتم. در حساس ترین دستگاه ها مسوولیت برعهده من بوده است اما امروز به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت می شوم. اگر من اعتقادی به اسلام ندارم چگونه استاندار، سفیر یا رییس سازمان بوده ام؟ کسی با من تماس گرفت و گفت شما را به دلیل حضور کمرنگ در نماز آدینه و جماعت ردصلاحیت نموده اند. بنده به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت که اتفاقا با اعتقاد پایدار در آن حضور داشته ام، رد شده ام اما از آن سو افرادی با اسناد متقن و چندین پفراینده تخلف تایید صلاحیت شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 830

به "من به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت رد شده ام ، افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "من به دلیل عدم حضور در نماز آدینه و جماعت رد شده ام ، افرادی با اسناد متقن و چندین پرونده تخلف تایید شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید