نتایج انتخابات زودهنگام درباره بایدن و ترامپ چه می گوید؟

به گزارش مجله کالارنا، با نزدیک شدن به روزهای پایانی رقابت های انتخاباتی گردهمایی دو نامزد اصلی در ایالت های مختلف برگزار گشت و دو رقیب حملات شدیدی علیه یکدیگر داشتند.

نتایج انتخابات زودهنگام درباره بایدن و ترامپ چه می گوید؟

به گزارش خبرنگاران، در فاصله کمتر از دو روز به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از 91 میلیون از شهروندان این کشور در انتخابات زودهنگام به صورت حضوری و یا از طریق پستی شرکت کرده اند. در حالی که تمام نظرسنجی ها حاکی از پیشتازی نامزد دموکرات ها یعنی جو بایدن بر دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان است، موسسه معتبر نظرسنجی راسموسن در گزارشی نوشته است که ترامپ در ایالت مهم و چرخشی کارولینای شاقتصادی دو درصد نسبت به بایدن پیشتاز است. بر همین اساس 48% از رأی دهندگان به ترامپ و 46% نیز از بایدن حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید:

آغاز شمارش معکوس تا انتخابات؛پیشتازی بایدن از ترامپ/شرایط ایالت های کلیدی به نفع کدام کاندید است؟/نمودارها را ببینید

در نظرسنجی دیگر که به صورت کلی اجرا شده است،بایدن با سه درصد از ترامپ پیشتاز است. بدین ترتیب 49% از رأی دهندگان از بایدن و 46% نیز از ترامپ حمایت می کنند.

پایگاه ریل کلیر پالتیکس نیز به بررسی میزان محبوبیت دو نامزد در ایالت های مهم پرداخته که در جدول زیر مشخص است.

آخرین نبردهای دو نامزد برای جلب نظر رأی دهندگان

دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه در روزهای انتخاباتی به ادامه گردهمایی های خود ادامه دادند. ترامپ در گردهمایی خود در ایالت حساس و مشخص کننده پنسیلوانیا طبقه سیاسی حاکم بر آمریکا را فاسد دانست و گفت آنها کشور را غارت می کنند، خون مردم را در شیشه می کنند، کارخانه ها را می ببندند و مرزها را باز می کنند. ترامپ دلیل آمدنش به عرصه ریاست جمهوری را وجود همین عوامل ذکر کرد. وی همچنین گفت: روز سوم نوامبر ما در ایالت پنسیلوانیا پیروز خواهیم شد. ما پیروز خواهیم شد تا چهار سال دیگر در کاخ سفید بمانیم. وی سپس به بایدن حمله کرد و گفت: او از همه توافقنامه های تجاری وحشتناکی حمایت کرده است که سبب پولدارتر شدن اطرافیانش و فقیرتر شدن مردم شده است. او، صنعت فولادسازی ایالت پنسیلوانیا را از صفحه روزگار محو کرد. او حامی اصلی پیمان نفتا و ورود چین به سازمان جهانی تجارت بود. ترامپ سپس به موضوع مناظره و سوالش از بایدن اشاره کرد که در آن پرسید چرا در طول 47 سال مدیریت کاری انجام نداده اید؟ ترامپ مدعی شد وقتی این سوال را از بایدن پرسیدم او وارفت!! ترامپ همچنین اسامی افرادی را مطرح نمود که به زعم او قرار است در کابینه احتاقتصادی بایدن مسئولیت داشته باشند.

در آن سو باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا در گردهمایی بایدن در ایالت میشیگان حضور یافت و برای او سنگ تمام گذاشت. به گزارش رویترز، اوباما در این سخنرانی بر همه گیری ویروس کرونا و تبعات آن تمرکز داشت. وی در واکنش به اظهارات روز گذشته ترامپ که مدعی شده بود پزشکان برای دریافت پول بیشتر، آمار کرونا را زیاد می کنند، اضافه کرد: او پزشکان را به سود بردن از این بیماری همه گیر متهم می کند، گفت که پزشکان بیش از حد این بیماری، بیماران را می کشند زیرا از این طریق کسب درآمد خواهند کرد. او (ترامپ) نمی تواند درک کند، او نمی فهمد که کسی برای نجات دیگران جان خود را بدون تلاش برای دریافت یک دلار هم به خطر می اندازند.به گزارش ان بی سی نیوز، اوباما در ادامه اضافه کرد: این یکی از معیارهایی است که او درباره موفقیت دارد. او هنوز نگران این است که جمعیت شرکت کننده در مراسم ادای سوگندش کمتر از مال من بود. این موضوع واقعاً آزارش می دهد. او هنوز درباره آن حرف می زند. هیچ چیز بهتری ندارد که نگرانش باشد؟ نکند وقتی بچه بود، کسی به جشن تولدش نیامده و او آسیب (روحی) دیده؟ دلیل (این همه وسواس وی) درباره جمعیت چیست؟ می دانید که من قبلاً جمعیت های زیادی داشتم. کشور ما با یک بیماری همه گیر رو به روست، (در چنین شرایطی، جمعیت شرکت کننده در تجمعات انتخاباتی) چیزی نیست که باید به خاطرش نگران باشی. تفاوت جو بایدن و ترامپ دقیقاً همین است. ترامپ فقط به منیت خود اهمیت می دهد. جو به امن نگه داشتن شما و خانواده تان فکر می کند.

بایدن هم در میشیگان گفت: وقت آن است که ترامپ کوله پشتی اش را بردارد و به خانه برود. در سه روز، ما می توانیم به این دوره ریاست جمهوری خاتمه دهیم که کشور را تجزیه کرده، در محافظت از مردم شکست خورده و بر شعله های نفرت دمیده است.وی ادامه داد: برای من مهم نیست که ترامپ چگونه تلاش می کند. هیچ چیزی نمی تواند مردم این کشور را از رای دادن و بازگرداندن دموکراسی بازدارد.معاون اول باراک اوباما با انتقاد از عملکرد ترامپ در مهار کرونا در این کشور، اضافه کرد: من هرگز پرچم سفید را برنمی افرازم و تسلیم نمی شوم. ما قصد داریم که این ویروس را شکست دهیم و آن را تحت کنترل درآوریم.

بورلی هیلز صحنه درگیری هواداران و مخالفان ترامپ

پلیس آمریکا از درگیری بین هواداران ترامپ و مخالفانش در بورلی هیلز خبر داد. به گزارش اسپوتنیک، گردهمایی آزادی آمریکا در حمایت از رئیس جمهور این کشور در پارک بورلی گاردنز در ایالت کالیفرنیا از سوی مخالفان آن ها از جمله فعالان جان سیاهپوستان مهم است مختل شد.در پی درگیری میان حامیان ترامپ و مخالفان آنها، اداره پلیس شهر بورلی هیلز هرگونه تجمع را غیرقانونی اعلام کرد.به گفته پلیس این شهر، حدود 40 معترض در پارک راکسبری جمع شدند و سپس به سمت محل تجمع حامیان ترامپ در پارک بورلی گاردنز حرکت کردند.

به گفته یک پلیس، چند نفر از اعضای این گروه به یکی از حامیان ترامپ به طور خشونت باری حمله کردند که وی از ناحیه صورت مجروح شد. پس از آن هرگونه تجمع غیرقانونی اعلام شد.تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی حضور گسترده نیروهایپلیس ضد شورش را نشان می دهد که در مقابل معترضانی که به تجمع حامیان ترامپ نزدیک می شدند، ایستاده بودند و حامیان ترامپ نیز در طرف دیگر در حالی که پرچم آمریکا در دست داشتند، فریاد آمریکا سر داده بودند.

تشکیل واحدی جدید در گارد ملی برای ورود به درگیری ها و خشونت ها

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی می نویسد: اداره گارد ملی واحد جدیدی تشکیل داده است که عمدتا متشکل از پلیس های نظامی است تا در روزهای آینده برای کمک به مقابله با ناآرامی ها اعزام شوند. این واحد که احتمالا برای کمک رسانی در زمان وقوع بلایای طبیعی و دیگر ماموریت ها نیز از آن استفاده خواهد شد، در ماه سپتامبر تشکیل شد و ابتدا به آن نیروی واکنش سریع گفته می شد. اما با نزدیک شدن به زمان برگزاری یکی از اختلاف برانگیزترین انتخابات تاریخ آمریکا، مقامات گارد ملی آنها را واحدهای واکنش منطقه ای نامیدند. نیروهای گارد ملی که داخل هر ایالت سازماندهی شده اند و فرماندهی آنان به طور معمول با فرماندار است، برای تحت کنترل درآوردن شلوغی ها، محافظت از اماکن یا اعمال مقررات منع آمد و شد اعزام خواهند شد. احتمال دارد برخی از آنها نیز در پایتخت مستقر شدند، البته اگر دونالد ترامپ تصمیم بگیرد برنامه ماه ژوئن خود را تکرار کند و نیروهای نظامی را در کنار نیروهای فدرال و محلی در واشنگتن گردهم آورد.

گردهمایی های ترامپ کانون شیوع کرونا

به گزارش یورونیوز، برخلاف جو بایدن، نامزد دموکرات ها در انتخابات پیش روی آمریکا که با آغاز همه گیری ویروس کرونا در کشورش از برگزاری گردهمایی های بزرگ تبلیغاتی خودداری کرد و به رویدادهای آنلاین و برگزاری تجمعاتی با حضور شرکت کنندگان درون خودرو روی آورد، رقیب جمهوری خواه او دونالد ترامپ، از ماه فوریه تا کنون بیش از 50 گردهمایی بزرگ برگزار کرده است. در حالی که دونالد ترامپ این گردهمایی های بزرگ و هزاران نفری را سرگرم کننده، عالی و بزرگترین نمایش روی زمین توصیف کرده، مطالعات دانشگاهی پرده از حقیقتی دیگر برمی دارد. تحقیقاتی که به تازگی توسط پژوهشگران دانشگاه استنفورد انجام شد، نشان داد در مناطقی که گردهمایی های بزرگ ترامپ برگزار شده، شمار مبتلایان به کرونا دست کم 30 هزار مورد و شمار قربانیان کرونا نیز دست کم 700 مورد بیشتر از حد نرمالِ قابل انتظار بوده است.

علاوه بر ابتلای بیش از 30 هزار نفر و مرگ بیش از 700 نفر در پی شرکت در این تجمعات، باید به این موضوع نیز توجه داشت که این شرکت کنندگان به احتمال زیاد این ویروس را به افرادی که در این گردهمایی ها حضور نداشتند نیز منتقل کرده و به این ترتیب باعث ابتلا و مرگ افراد بیشتری شده اند.

تیم تحقیق نتیجه می گیرد مناطقی که میزبان گردهمایی های بزرگ انتخاباتی ترامپ بوده اند، هزینۀ بالایی را از جهت ابتلا به کرونا و سپس مرگ متحمل شده اند و اینکه اگر این گردهمایی ها برگزار نمی شد، این تلفات سنگین نیز روی نمی داد.تصاویر منتشر شده از این گردهمایی ها نیز نشان می دهد که در جریان برگزاری آنها، عمدتا تلاشی برای رعایت توصیه های بهداشتی از سوی شرکت کنندگان نشده است؛ نه فاصله اجتمماعی رعایت شده و نه استفاده از ماسک برای هزاران شرکت کننده در آن اجباری بوده است.

شواهد اولیه حاکی از پیروزی کدام نامزد است؟

با بررسی نتایج حاصل شده از انتخابات زودهنگام ناظران به دنبال تحقیق و بررسی آن هستند تا ببینند کفه ترازو به سمت کدام نامزد سنگین تر است. طبق تحلیلی که آسوشیتدپرس منتشر کرده است بیش از یک رای از هر 4 رای (27 درصد) از سوی رای دهندگان جدید یا افرادی که هر از گاهی رای می دهند، داده شده است. این افراد، کسانی هستند که یا در گذشته هرگز رای نمی دادند و یا در کمتر از نیمی از انتخابات هایی که واجد شرایط شرکت کردنش بودند، شرکت کرده اند. با توجه به تمایل رای دهندگان جدید یا رای دهندگان کم تعداد به رای دادن در روز انتخابات یا نزدیک به آن، این شمار ممکن است افزایش یابد. بعلاوه، افزایش های جزئی در میدان های نبرد می تواند تفاوت ایجاد کند. طبق تحلیل این خبرگزاری دموکرات ها در انتخابات زودهنگام از جمهوریخواهان با امتیاز بالایی یعنی (47 درمقابل 33 درصد) پیشتاز هستند. البته این بدان معنا نیست که دموکرات ها قرار است پیروز شوند. اما فشار را بر جمهوریخواهان افزایش می دهد تا در روز انتخابات امتیازی مشابه یا بیشتر به دست آورند.در همین حال، سرنوشت جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات آمریکا ممکن است به مشارکت بزرگ رای دهندگان سیاهپوست در ایالت های میدان نبرد گره خورده باشد.تا به امروز حدود 9 درصد از آرای اولیه توسط آمریکایی های آفریقایی تبار داده شده که تقریبا برابر است با 10 درصد از رای دهندگان سیاهپوست که در انتخابات 2016 شرکت کردند.

کارشناسان می گویند رای دهندگان سیاهپوست از همه گیری کرونا و فروپاشی اقتصادی که بیش از همه آمریکایی های آفریقایی تبار را متضرر کرد، در کنار تبعیض های نژادی رنج می برند و این موارد، به آنها برای غلبه بر موانع رای دادن انگیزه می دهد. گفته می شود جوان ها متمایل به حزب دموکرات هستند و وقتی دموکرات ها به صندوق های رای هجوم می برند، دور از انتظار نیست که تعدادشان افزایش یابد. به همین دلیل رای دهندگان جوان در انتخابات میان دوره ای 2018 کنگره با رقم بی سابقه ای در انتخابات شرکت کردند، به طوری که 36 درصد از آنهایی که واجد شرایط بودند، رای دادند. این مساله باعث شد تا دموکرات ها کنترل مجلس کنندگان آمریکا را در دست گیرند.

بیشتر بخوانید:

انتخابات و کرسی های سنا چگونه جهت سیاسی آمریکا را تغییر می دهد؟

آتش زیر خاکستر خون به پا خواهد کرد؟!/5سناریویی که ایالات متحده را بی ثبات می کند

جمهوری خواهان برای کاهش مشارکت به چه حربه ای متوسل شده اند؟

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1370

به "نتایج انتخابات زودهنگام درباره بایدن و ترامپ چه می گوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج انتخابات زودهنگام درباره بایدن و ترامپ چه می گوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید