نجات ملوان پس از 16 ساعت مبارزه با مرگ در اقیانوس

به گزارش مجله کالارنا، ملوان 62 ساله فرانسوی پس از آنکه قایقش در آب های اقیانوس اطلس واژگون شد، با استفاده از هوای باقیمانده در داخل قایق به مدت 16 ساعت زنده ماند تا نیروهای امداد بتوانند جانش را نجات دهند.

نجات ملوان پس از 16 ساعت مبارزه با مرگ در اقیانوس

به گزارش یورونیوز، این ملوان که با قایق 12 متری خود از لیسبون، مرکز پرتغال به راه افتاده بود روز دوشنبه ساعت 20 و 23 دقیقه به وقت محلی درخواست کمک اضطراری کرد.

نیروهای گارد ساحلی اسپانیا اگرچه پیروز شدند قایق واژگون شده را پیدا کنند اما به علت مواج بودن دریا مجبور شدند برای نجات این ملوان تا صبح روز بعد صبر کنند.

این ملوان فرانسوی در 22.5 کیلومتری از جزایر سیسارگاس در نزدیکی منطقه شمال غربی گالیسیا اسپانیا درخواست کمک کرده بود.

یک کشتی نجات حامل 5 غواص و همچنین 3 هلیکوپتر در پی دریافت پیام درخواست کمک، برای یافتن و نجات این فرد که هنوز نامش اعلام نشده است، به جستجو پرداختند.

یکی از غواص ها پس از یافتن قایق واژگون شده برای اطمینان از زنده بودن سرنشین آن به روی بدنه قایق ضربه زد و مرد فرانسوی هم از داخل آن پاسخ داد.

اعضای تیم نجات به علت مواج بودن دریا و غروب خورشید، بالن های شناوری را به قایق واژگون شده متصل کردند تا از غرق شدن آن جلوگیری کنند و برای نجات سرنشین قایق تا صبح منتظر ماندند.

روز بعد، 2 غواص به زیر قایق رفتند تا به ملوان کمک کنند. در این زمان آن ها متوجه شدند که او لباس غواصی به تن دارد و تا زانو در آب فرو رفته است.

ویسنته کوبلو، یکی از اعضای تیم عملیات ویژه گارد ساحلی اسپانیا گفت که ملوان قایق برای نجات پیدا کردن به ابتکار خودش به زیر قایق واژگون شده رفته بود.

این مرد فرانسوی پس از نجات پیدا کردن برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

انجمن ایمنی و نجات دریایی اسپانیا پس از سرانجام عملیات نجات ملوان فرانسوی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: هر جانی که نجات داده شود، بزرگ ترین پاداش ما است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2177

به "نجات ملوان پس از 16 ساعت مبارزه با مرگ در اقیانوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات ملوان پس از 16 ساعت مبارزه با مرگ در اقیانوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید