نشانه جدید ابتلا به کرونا؛ ریزش اشک غیرطبیعی

به گزارش مجله کالارنا، روزیاتو/ کرونا ویروس یک بیماری مسری است که تا به امروز بیش از هفت میلیون انسان را در سراسر جهان مبتلا کرده است. این ویروس که ماه هاست سبک زندگی را در سراسر جهان تغییر داده و اقتصاد را به شکلی بی سابقه تحت تاثیر قرار داده رفتارهای عجیب و متغیری از خود نشان می دهد. در طی بیش از 4 ماه گذشته از نشانه های متعدد ابتلا به ویروس کرونا گفته شده که بسیار متنوع بوده اند و تازه ترین آن ها نیز جاری شدن اشک از چشم است، بدین معنی که اگر به شکلی غیرمنتظره و بی دلیل با ریزش اشک از چشمانتان روبرو هستید احتمال اینکه به کرونا مبتلا شده باشید وجود دارد.

نشانه جدید ابتلا به کرونا؛ ریزش اشک غیرطبیعی

علیرغم فروکش کردن اوج بیماری در بسیاری از کشورهای جهان، هنوز هم روزانه هزاران نفر جان خود را به خاطر ابتلا به ویروس کرونا از دست می دهند. یکی از نشانه های هشدار پنهان ابتلا به این ویروس نیز همانطور که گفته شد اخیراً شناسایی شده و آن جاری شدن اشک از چشم است. محققان چینی در فوریه گذشته نشانه های کرونا ویروس را در چشم افراد مبتلا مورد بررسی قرار داده بودند. از 12 بیمار مورد بررسی، 7 نفر آن ها با ریزش اشکی بیشتر از یک فرد معمولی روبرو شده بودند. چنین حالتی در عالم پزشکی با نام اشک ریزش یا epiphora شناخته می شود.

این حالت با ریزش اشک فراوان، غیرطبیعی و مداوم از چشم همراه بوده و به وضوح میزان این ریزش از یک فرد سالم و طبیعی بیشتر است. اشک ریزش معمولاً به دلیل مسدود شدن مجرای اشک رخ می دهد اما ممکن است عوامل دیگری نیز در این شرایط دخالت داشته باشند. این حالت می تواند با قرمز شدن چشم، احساس سوزش، تاری دید و حتی دردهای شدید در چشم همراه شود.

اگر چه علائم اصلی ابتلا به ویروس کرونا شامل تب بالا و سرفه شدید و مداوم هستند اما ریزش اشک غیرطبیعی نیز می تواند نشانه ابتلا به این ویروس باشد. تنگی نفس، از دست دادن قدرت چشایی و بویایی نیز از دیگر عوارض ابتلا به کرونا برشمرده می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1124

به "نشانه جدید ابتلا به کرونا؛ ریزش اشک غیرطبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه جدید ابتلا به کرونا؛ ریزش اشک غیرطبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید