گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد

به گزارش مجله کالارنا، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تمام گردهمایی ها و نشست های غیر اولویت دار تا اطلاع ثانوی تعطیل است؛ واحدهای عملی مانند استخر، سالن های ورزشی هم فعلا منتفی است.

گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مشاوره تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله کالارنا، مجتبی صدیقی در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری در خصوص اقدامات وزارت علوم در مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا در دانشگاه ها گفت: صبح امروز یک جلسه در وزارت علوم برگزار شده و یک جلسه با حضور وزیر علوم بعدازظهر امروز برگزار خواهد شد. بحث های مربوط به پیشگیری از این ویروس مطرح خواهد شد و همچنین قرار است دستورالعمل های پیشگیری و کنترل در این خصوص مفصل تر شده و به دانشگاه ها ابلاغ گردد. البته یک بخش آن نیز 5 شنبه به دانشگاه ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: بیشتر در این موضوع بحث روانی آن مطرح است. موارد و گزارش هایی ارائه شده که بعضی از آنها شایعه بوده و 2-3 مورد نیز در این خصوص که برای انجام تست و آزمایش معرفی شدند که نتیجه آنها منفی اعلام شد. مورد دانشگاه خواجه نصیر نیز منفی بود و وی به بخش منتقل شده است. در این شرایط ایجاد نگرانی به صلاح نیست. مراکز آموزش عالی در این خصوص تصمیمات خود را گرفته اند و دانشگاه قم نیز تصمیم خود را به دانشجویان اعلام نموده است. به دانشگاه قم اعلام کردیم اگر دانشجویان به نزد خانواده خود رفته اند، برای آنها غیبت لحاظ نگردد. از طرفی نیز اگر به دانشگاه بازگشتند، تست پزشکی از آنها گرفته گردد.

صدیقی توضیح داد: تمام گردهمایی ها و نشست های غیر اولویت دار تا اطلاع ثانوی تعطیل است. واحدهای عملی مانند استخر، سالن های ورزشی منتفی است.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره توزیع ماسک و مواد بهداشتی در خوابگاه ها نیز گفت: به دانشگاه ها نیز در این خصوص ابلاغ شده، مواد بهداشتی و ماسک در صورت احتیاج در دانشگاه ها توزیع می گردد.

وی در خصوص اینکه برنامه ای برای تعطیلی سلف سرویس ها ندارید، اعلام نمود: در این خصوص برنامه ای نداریم. بعضی از دانشگاه ها با اجرای دستورالعمل های بهداشتی آغاز به توزیع غذا در ظرفهای یک بار مصرف نموده اند.

وی در خصوص اینکه برنامه ای برای تعطیلی خوابگاه ندارید؟ گفت: نه اگر موردی باشد به صورت وسواس پیگیری می گردد و در هر فصلی که باشد دانشگاه در خصوص آن تصمیم می گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 884

به "گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید