توسعه جمعیت افراد بی دین در آمریکا و کاهش مسیحیان

به گزارش مجله کالارنا، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد آمریکا به شدت در حال تبدیل شدن به یک جامعه بی دین است که می تواند در آینده سیاسی این کشور نقش زیادی داشته باشد.

توسعه جمعیت افراد بی دین در آمریکا و کاهش مسیحیان

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج نظرسنجی های در آمریکا نشان می دهد برای نخستین بار جمعیت افراد بی دین از جمعیت اوانجلیک ها (مسیحیان پروتستان) در این کشور پیشی گرفته است.

نتایج نظرسنجی اخیر به گفته بسیاری از تحلیلگران هنوز مورد توجه بسیاری از مقامات قرار نگرفته است، ولی می تواند آینده سیاسی آمریکا را با مسائل جدی روبرو کند.

این نظرسنجی نشان می دهد از سه آمریکایی یک نفر خداناباور است. این رقم در پنج سال گذشته 6 درصد رشد داشته و اگر این نرخ تغییرات با همین سرعت ادامه پیدا کند در 20 سال آینده بیشتر آمریکایی ها خداناباور خواهند بود.

بسیاری معتقدند ادامه این فرایند جامعه در آمریکا می تواند در آینده به ترویج بیشتر باور های بی خدایی و افزایش تعداد هم جنسگرایان منجر گردد. این نظرسنجی نشان می دهد 83 درصد از هواداران بی خدایی در جامعه آمریکا معتقدند حقوق همجنسگرایان باید پذیرفته و رعایت گردد.

گفته می گردد کمتر از یک دهه پیش بیشتر از سه چهارم مردم آمریکا عقاید مذهبی داشتند، ولی این رقم امروز کمتر از دو سوم جامعه است.

بیشترین تعداد کاهش در میان مذهبی های آمریکا در بین مسیحیان پروتستان رخ داده است. آمریکا به عنوان کشوری که پیشتر پروتستان ها طبقه حاکم آن بودند امروز تنها 40 درصد از جمعیتش پروتستان هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد کمتر از یک چهارم آمریکایی ها خود را مسیحی می دانند که این رقم از سال 2007 تا به امروز 6 درصد کاهش داشته است. گروه های مذهبی آمریکا پس از انتشار این گزارش هشدار دادند در صورت ادامه این فرایند آینده آمریکا در زمینه های مختلف با تهدیدات جدی روبرو خواهد شد.

بسیاری از تحلیلگران معتقدند سرعت این فرایند در جامعه آمریکا بسیار بیشتر از پیش بینی هاست و ممکن است تا سال 2024 تغییرات غیرقابل تصوری در جامعه آمریکا اتفاق بیافتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2009

به "توسعه جمعیت افراد بی دین در آمریکا و کاهش مسیحیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه جمعیت افراد بی دین در آمریکا و کاهش مسیحیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید