3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)

به گزارش مجله کالارنا، امام زمان علیه السلام تنها امام زنده ای است که ما روز تولدش را جشن می گیریم. به همین مناسبت در ادامه سه انشا در مورد نیمه شعبان آورده شده است. از طریق موضوعات انشا می توان به دانش آموزان درباره این روز و این امام بزرگوار مطالب زیادی آموخت.

3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)

به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراه شده و آن ها را بخوانید.

انشا در مورد نیمه شعبان و ولادت امام زمان

انشای شماره یک، درباره نیمه شعبان

امام زمان (عج) آخرین امام شیعیان است و نیمه شعبان تولد ایشان یکی از مهم ترین اعیاد ما شیعیان است. نام امام دوازدهم ما که از نظر ها پنهان است و در دل ها نهان، حضرت مهدی (عج) است. ایشان روزی از نظر ها غایب شد تا دست هیچ دشمنی به او نرسد، اما اگر می گوییم غیبت منظور به معنای عدم حضورشان نیست؛ بلکه او در میان ما زندگی می کند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امامان دیگر وعده آمدنش را داده اند. امامی که منجی بشریت است و زمین را از ظلم و ستم و گناه و زشتی پاک خواهد کرد.

گفته می شود این حضرت در طلوع جمعه روزی متولد شده است و برای همین است که هر جمعه منتظر فرج ایشان هستیم تا بیاید و با آمدنش برکت، عشق و عدالت را بار دیگر به زمین آورد. در روز تولد ایشان که 15 شعبان است و به همین دلیل به نیمه شعبان معروف است در سراسر کشور عزیزمان جشن گرفته می شود. همه مردم در این روز شاد هستند و این روز را به هم تبریک می گویند. چراغ های رنگارنگ و زیبا همه خیابان ها و کوچه ها را روشن کرده و از هر خیابان و محله ای می گذری می بینی عده ای در حال پذیرایی با شربت و شیرینی هستند. جشن های مولودی خوانی در محله های مختلف برپاست و همه مردم برای تعجیل در ظهور امام مهدی دعا می کنند.

گرچه در جشن نیمه شعبان شادی می کنیم، اما باز هم غمی را ته دل احساس می کنیم؛ غم غربت امام زمان را. روز ظهور ایشان روز رهایی انسان از خشم و نفرت است و جای تاریکی را روشنایی جهانی خواهد گرفت. شاید امسال نتوانیم آنطور که باید جشن بگیریم، اما حتما همه بیشتر از سال های دیگر به تعجیل مهدی (عج) ایمان می آوردند و برای ظهورش دعا می کنند. همه ما هر روز و هر لحظه منتظر آمدن ایشان هستیم و حالا که نزدیک به تولدشان است، با هر زبان و هر عملی از خدا می خواهیم تا این روز موعود را هر چه زودتر برساند. تا با آمدنش حیاتی دوباره به عالمیان بخشد و بار دیگر لبخند را بر لبان همه ما بنشاند؛ آمین.

بیشتر بخوانید: مجموعه شعر ولادت امام زمان

انشای شماره دو، در مورد تولد امام زمان (عج)

بار دیگر نیمه شعبان در راه است و من می خواهم برای شما بنویسم؛ سلام ای چهاردهمین معصوم. نمی دانم می دانی چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی، چه بغض ها که در گلو رسوب شد نیامدی. این روز ها بیشتر از همیشه برای آمدنت دعا می کنیم. احساس نیاز ما از لحن کلاممان پیداست. همه موجودات این روز ها تو را صدا می زنند. پرنده ها در سلام صبحگاه خود تو را می خوانند و گل ها به امید نوازشت رخ می نمایانند. بیا که دست های ناتوان ما در آرزوی یاوری تو، شب و روز از گونه هامان قطرات شبنم را بر می چیند و لطافت باران را به جاده های عشق می پاشد، بلکه گلستانی بسازد از گل های ناز و اطلسی که فرش راهت باشد و خاک قدمت. همه عالم برای آمدنت لحظه شماری می کنند و همه جان های خسته تو را می خواند. ایمان دارم با آمدنت همه جا گلباران و گلستان می شود.

نیمه شعبان را با قلبی پر امید برای آمدنت جشن می گیریم و امیدوارانه دست دعا به آسمان دراز کرده ایم. بعد از هر نمازمان دعای فرج می خوانیم تا خدا صدای همه ما را بشنود، صدای زمزمه های اللهم کن لولیک ما رنگ و بوی دیگری گرفته. ای تویی که اسوه همه خوبی هایی، سرچشمه همه پاکی هایی، امام همه روشنایی هایی، تو هم برای تعجیل در فرجت دعا کن که در این روز های سخت بیشتر از همیشه فرجت راه رهایی و آزادی برای همه مستضعفان و مظلومان زمین و روز خواری مستکبران عالم خواهد بود.

روزی که چشمان کم فروغ ما به جمال دل آرایت روشن شود بهترین و خواستنی ترین روز خدا خواهد بود. پس ما بر سجاده عشق از خدا فرجت را می خواهیم و شما هم، چون ما به درگاه خدای مهربان خواستار فرجت باش.

کاش آمدنت نزدیک باشد تا ما هر روز مجبور نباشیم با این حسرت بزرگ زندگی کنیم. بیا که زمان در نقطه انتظار ایستاده است. انشایم را با نام شما مهدی (عج) و دعای ظهورتان و نام خدا تمام می کنم. باشد که خدا صدای ما را بشنود و دعای هر روزمان را اجابت کند.

ایده آخر - انشای ادبی در مورد امام زمان (عج)

و باز نیمه شعبان از راه رسیده است. هر ساله با نزدیک شدن تولدت چه مشتاقانه گوش می سپاریم و به صدای شلیک یک توپ که نوید آمدن بهار همیشگی را سر دهد فکر می کنیم. با فرا رسیدن نیمه شعبان این بزرگترین روز تاریخ سراسر شوق و شادی همه جا را فرا می گیرد و ما برای آمدنت همه جا را چراغانی می کنیم. از گذشته به ما آموخته اند که رزمایش ظهور برگزار کنیم چرا که راه را گم کرده ایم و به انتظار ظهور خورشیدی هستیم تا روشنایی بر جهان افکند و راه را به ما نشان دهد. چه سخت است انتظار. در انتظارت نشستن هر روز دشوارتر می شود. خودت می دانی چه درد غریبی است.

ای کاش دقایقی تمام نفس ها برای تو حبس می شد و همه با هم دعای عهد و ندبه و فرج را زمزمه می کردند و ای کاش می توانستیم هفت سین مان را در جمکران می گستردیم و در آن به جای سفره سجاده ای می انداختیم به گستردگی زمین و ستاره ای از آسمان به زیر می کشیدیم و ساعتی برای شمار ثانیه هایی که بی تو گذشت و سدر را به یاد سدره المنتهی مصطفی ص بر سجاده می ریختیم و سیصد و سیزده سرباز و سلاحی به نشان پایبندی بر سوگندی که با تو بسته ایم تا خونی که در رگ هایمان است نذر تو باشد و سین ششم سجاده مان را از خدا می خواهیم تا چشمانمان را به وصال دیدارش سرمه کشد و شنوا سازد شنوایی مان را به نوای انا المهدی و سین هفتم را نیز من بر این سجاده می نشانم درود علی آل یاسین.

دل تنگیم دلتنگ نور زمان؛ که کاش بیاید و حالی دیگرگونه به زمانه دهد. ما به افق تابناک فروغ ازلی خیره می شویم و به امید آمدن روز های شادی و لحظه های نورانی، خود را از مهر تو سرمست می سازیم و دست طلب و ادب به دامان تو در می آویزیم. ای مهدی موعود، ای امام تمام زمان کاش روزی برسد که اگر لایقش باشیم تو را ببینیم و در کنار تو پلیدی زمین را پاک کنیم.

به امید ظهور مولی و سرورمان حضرت حجه ابن الحسن العسکری عج که غریبه ای آشنا و صد البته نزدیک است.

همچنین ببینید: عکس پروفایل ولادت امام زمان برای نیمه شعبان

سخن خاتمهی

امیدواریم از خواندن این مجموعه انشا در مورد نیمه شعبان لذت برده باشید. در آخر علاوه بر تبریک این ایام شاد، این مقاله را با کلامی از امام علی (ع) که فرموده است: حجت خداوند در میان مردم حضور دارد، از معابر و خیابان ها عبور می کند به نقاط مختلف جهان می رود، سخن مردم را می شنود و برجماعت مردم سلام می کند. می بیند و دیده نمی شود؛ تا اینکه زمان ظهور و وعده الهی و ندای آسمانی فرا می رسد. هان! آن روز، روز شادی فرزندان علی (علیه السّلام) و پیروان اوست. به خاتمه می رسانیم.

همچنین پیشنهاد می کنیم حتما مطلب مجموعه متن و شعرهای زیبا برای پیام تبریک ولادت امام زمان را نیز در خبرنگاران بخوانید و در صورت دلخواه از متن و شعرهای آن در انشاهای خود استفاده کنید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1753

به "3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)" امتیاز دهید

1 کاربر به "3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید