ادبیات

آینده بازی های ویدیویی چیست؟ واقعیت مجازی، استریم ابری یا محتوای بهتر؟

امروزه صنعت بازی های ویدیویی به غول عظیمی تبدیل شده است که عایدی حاصل از آن از دیگر صنعت های تأثیرگذار تفریح پیشی گرفته. این واقعیتی بدیهی است و با نگاهی گذرا به آمار، حتی از دور هم می توان به خوبی این موضوع را مشاهده کرد. با این حال، این تمام ماجرا نیست؛...

25 مرداد 1400

راز پشت مجسمه های بوداپست چیست؟

مجسمه های سنگی و مسی در سراسر شهر بوداپست بسیار مجذوب کننده و تماشایی هستند. در حالی که برخی از آن ها نظیر مجسمه چهره های تاریخی در نقاط معروف شهر آنچه را که درون خود دارند به وضوح به نمایش می گذارند، برخی از مجسمه های دیگر داستان های شگرفی در پشت خود دارند....

15 مرداد 1400

موزه قاجار، جاذبه فرهنگی و تاریخی تبریز

موزهٔ قاجار یکی از موزه های شهر تبریز است. موزه قاجار در محل خانهٔ امیرنظام گروسی و در محلهٔ ششگلان قرار گرفته است. این موزه در سال 1385 خورشیدی پس از بازسازی و بازسازی، به طور رسمی راه اندازی شد.

15 مرداد 1400

بچه ها قلمرو دانسته ها و ندانسته ها را با کتاب کشف می نمایند

به گزارش خبرنگاران ، جلسه نقد کتاب تو یک جهانگردی با حضور نویسنده اثر، شهرزاد شهرجردی، مریم جلالی عضو هیئت علمی دانشگاه و مرجان ریحانیان کارشناس ارشد ادبیات کودک و نوجوان به همت انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی پنجشنبه...

27 تیر 1400

3 انشا در مورد نیمه شعبان و جشن ولادت امام زمان (عج)

امام زمان علیه السلام تنها امام زنده ای است که ما روز تولدش را جشن می گیریم. به همین مناسبت در ادامه سه انشا در مورد نیمه شعبان آورده شده است. از طریق موضوعات انشا می توان به دانش آموزان درباره این روز و این امام بزرگوار مطالب زیادی آموخت.

15 تیر 1400

کودکی من در کلبه های جنگلی سپری شده

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورکر، مارگارت اتوود شاعر، داستان نویس، منتقد ادبی، فعال سیاسی سرشناس کانادایی است که در سال های اخیر بیشتر مردم جهان او را با کتاب سرگذشت ندیمه می شناسند. او جوایز ادبیات پرنسس آستوریاس و آرتور سی. کلارک را دریافت کرده...

7 خرداد 1400

خبرنگاران شرق شناس گرجی: شاهنامه فردوسی باعث رونق ادبی گرجستان شد

تهران - خبرنگاران - الکساندر چولوخادزه، رئیس مرکز شرق شناسی دانشگاه گرجستان، گفت شاهنامه فردوسی تاثیری عمیق در فرهنگ گرجی داشته و حتی موجب رونق ادبی این کشور در دوران احیا شده است.

9 اسفند 1399

چگونه برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب ثبت نام کنیم؟

تهران (پانا) - مراحل ثبت نام و دریافت یارانۀ اعتباری خرید کتاب ویژه نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد.

25 بهمن 1399

انتخاب منطقه 19 به عنوان دبیرخانه جشنواره دانش آموز و ترافیک

شهرداری منطقه 19 به عنوان دبیرخانه منطقه ای جشنواره دانش آموز و ترافیک، آثار دریافتی بخش شعر و سرود را داوری می نماید.

10 بهمن 1399

انشا درباره باران

انشا درباره باران می تواند به چند سبک نوشته گردد؛ باید مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری داشته باشد و در نگارش آن به ساختار و محتوا توجه نمود.

2 بهمن 1399

محمود تراب نیا درگذشت

خبرنگاران : محمود تراب نیا هنرمند اهل انزلی پس از سالها فعالیت در حوزه های مختلف سینمایی و ادبی بامداد سه شنبه 20 آبان در اثر حمله قلبی در گذشت.

22 آذر 1399

قطارآن شب به جشنواره بچه ها چین رسید

تهران (پانا) - فیلم سینمایی قطارآن شب به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه کنندگی بهروز رشاد در بخش رقابتی جشنواره بچه ها گوانگجوی چین به نمایش درمی آید.

20 آذر 1399

پاسداشت هفته وحدت در جنوب شهر با حرکت کاروان شادی

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری به مناسبت هفته وحدت خبر داد.

12 آذر 1399

چاپ 110 عنوان کتاب در 7 ماه اول سال جاری در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محمود رمضانی، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این خبر بیان کرد: این کتاب ها در تعداد 173 هزار و 700 نسخه به چاپ رسیده اند.

24 آبان 1399

خبرنگاران انتخاب کتاب های برگزیده ایران برای فهرست افتخار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان

تهران-خبرنگاران- شورای کتاب کودک، چهار عنوان کتاب را برای معرفی به فهرست دوسالانه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY)، موسوم به فهرست افتخار انتخاب کرد.

10 مهر 1399

کیمیاگر نوشته رضا مصطفوی در یک سال به چاپ بیستم رسید

کیمیاگر، نوشته رضا مصطفوی که نخستین چاپ آن در اردیبهشت 98 راهی بازار شده بود، در دومین ماه تابستان 99 به چاپ بیستم رسید.

10 مهر 1399

معرفی تعدادی از مشهورترین دنیاگردان دنیا

گردشگران و کاوشگران مشهور در تمام طول تاریخ و در طی قرن های متمادی وجود داشته اند. از همان زمان که انسان ها انگیزه و میل شدید به سفر پیدا کردند، کاوشگری را آغاز نمودند. با پیشرفت تکنولوژی، مردم توانستند سریع و آسان تر سفر نمایند و گوشه های دنیا را عمیق...

5 تیر 1399

ترجمه 100 مقاله توسط کارگروه های تخصصی زبان های ملل دانشگاه آزاد برای آگاهی از جهان پساکرونا

مدیر دفتر مطالعات، برنامه ریزی و تعالی ادبیاتو زبان های معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از ترجمه 100 مقاله توسط اعضای کارگروه های تخصصی زبان های ملل این دانشگاه برای آگاهی از جهان پساکرونا خبر داد.

25 خرداد 1399

تسلیت رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات برای درگذشت انوشه

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی درگذشت حسن انوشه، پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی را تسلیت گفت.

17 خرداد 1399

چهارشنبه سوری با طعم کرونا در اردبیل

خبرنگاران/اردبیل سال جاری چرشنبه آخشامی (چهارشنبه سوری) در استان اردبیل با طعم کرونا در حالی برگزاری است مردم اردبیل فارغ از گفتههای مسئولین و کارشناسان در معابر و خیابانها حضور دارند از هر گوشه شهر صدای انفجار به گوش میرسد مردم بیشتر از چهارشنبه سوری...

16 اردیبهشت 1399
تعداد: (29)