الحشد الشعبی از موفقیت عملیات پاکسازی مناطق نزدیک به مرز با سوریه اطلاع داد

به گزارش مجله کالارنا، فرماندهی الحشد الشعبی در استان الانبار عراق از سرانجام موفقیت آمیز عملیات رمضان 3 در سرکوب به جامانده های عناصر داعش در مناطق نزدیک به مرز با سوریه در غرب استان الانبار اطلاع داد.

الحشد الشعبی از موفقیت عملیات پاکسازی مناطق نزدیک به مرز با سوریه اطلاع داد

به گزارش گروه سیاسی مجله کالارنا، فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در استان الانبار روز پنجشنبه از سرانجام عملیات رمضان3 به منظور تفتیش و پاکسازی چندین منطقه و روستای مهم واقع در منطقه عکاشات تا شهر القائم این استان اطلاع داد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، احمد نصرالله جانشین فرمانده عملیات الحشد الشعبی در الانبار در بیانیه ای گفت: نقشه ترسیم شده برای انجام این عملیات شامل شمال شهر عکاشات به سمت شهر القائم با عبور از بیابان الخرش و عکیشه و مکر الذیب بوده است.

او اضافه نمود: این مناطق که دچار شکاف هایی امنیتی بود دو منطقه عکاشات و القائم را به هم متصل می نماید و از خط مرز عراق با سوریه تا خط امداد رسانی نیرو های الحشد الشعبی را شامل می گردد.

این فرمانده الحشد تاکید نمود: مکان های متعدد و چندین روستا در این منطقه کاملا مورد جستجو و پاکسازی نهاده شد و عملیات با موفقیت به سرانجام رسید.

نیرو های الحشد الشعبی عملیات گسترده خود در غرب استان الانبار را تحت عنوان عملیات رمضان 1 و رمضان 2 با هدف سرکوب به جامانده های داعش از 27 آوریل گذشته شروع نموده بودند.

منطقه القائم در مرز عراق و سوریه از حساسیت و اهمیت راهبردی برخوردار است، آمریکا هم طی سال های گذشته به منظور مقابله با نفوذ گروه های الحشد الشعبی در این منطقه فرصت ورود عناصر داعش به داخل خاک عراق رافراهم نموده بود تا استان الانبار را در راستای اهداف خود (محکم کردن جای پای خود در این منطقه راهبردی) ناامن نگاه دارد.

آمریکا علاوه بر پایگاه عین الاسد که در شرق الانبار دارد و مهم ترین پایگاه نظامیان ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در عراق محسوب می گردد دو پایگاه دیگر در الانبار دارد یکی پایگاه القائم که در همین نزدیکی گذرگاه مرزی عراق و سوریه یعنی شهر القائم واقع شده و مهم ترین نقطه ارتباطی دو کشور محسوب می گردد، القائم همچنین از نظر اطلاعاتی برای آمریکا اهمیت بالایی دارد.

پایگاه الحبانیه یکی دیگر از پایگاه های آمریکا در استان الانبار در مرز سوریه با عراق بود که آمریکا اخیرا اعلام نموده که از آنجا خارج شده است.

گذرگاه راهبردی البوکمال ـ القائم هم در مهر ماه سال 1398 بازگشایی شد. کارشناسان و ناظران سیاسی بر این باورند که با بازگشایی گذرگاه های البوکمال و اتصال تهران به دمشق به وسیله بغداد ائتلاف سه جانبه آن ها قوی تر شده و کوشش های آمریکا به ویژه برای تضعیف روابط میان ایران و عراق یا عراق و سوریه بیش از پیش ناکام می ماند. این یکی از مهمترین دلایل اهمیت گذرگاه مذکور است.

آمریکا در راستای تضعیف جای پای نیرو های مقاومت در این منطقه راهبردی هشتم دی ماه سال 1398 هم پایگاه نیرو های کتائب حزب الله از شاخه های الحشد الشعبی را در القائم بمباران کرد که با شهادت 25 نفر از نیرو های الحشد و زخمی شدن شماری دیگر همراه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 14 تیر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1085

به "الحشد الشعبی از موفقیت عملیات پاکسازی مناطق نزدیک به مرز با سوریه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی از موفقیت عملیات پاکسازی مناطق نزدیک به مرز با سوریه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید