انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند

به گزارش مجله کالارنا، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند صورت گرفت.

انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند

قدرت الله نوروزی گفت: جای بسی خوشبختی است که جشن انعقاد تفاهم نامه چهاردهمین خواهرخواندگی شهر تاریخی اصفهان برگزار می شود.

شهردار اصفهان افزود: پیشینه تاریخی این دو شهر که هر دو از شهرهای تمدن ساز در جهان شرق بشمار می فرایند، می تواند دست مایه ارزشمندی برای توسعه دو کشور ایران و ازبکستان بشمار رود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه دو کشور ایران و ازبکستان و به تبع آن اصفهان و سمرقند عضو سازمان همکاری های منطقه ای اکو هستند، انعقاد این قرارداد خواهرخواندگی نقش مهمی در توسعه ارتباطات اجتماعی و فرهنگ میان جوامع نخبه این دو شهر بشمار می رود، لذا از تمامی نهادهای اقتصادی، علمی و فرهنگی دو شهر دعوت می شود تا از این فرصت استفاده کرده و به پیشرفت اصفهان و سمرقند در راستای دست یابی به توسعه پایدار یاری رسانی کنند.

نوروزی شرح داد: با توجه به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان، از هنرمندان سمرقند دعوت می کنیم تا در این جشنواره شرکت کنند، چرا که این جشنواره را آغازگر راه جدیدی در همکاری های فرهنگی این دو شهر کهن مشرق زمین می دانیم.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1807

به "انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی اصفهان و سمرقند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید