ثبت نام یارانه جدید کی آغاز می شود؟

به گزارش مجله کالارنا، قرار است به متقاضیان دریافت یارانه ها امکان ثبت نام داده شود، متقاضیان می توانند درخواست خود را برای هر دو نوع یارانه نقدی یا معیشتی ثبت کنند. ثبت نام جدید کی آغاز می شود؟

ثبت نام یارانه جدید کی آغاز می شود؟

به گزارش تجارت نیوز، قرار است ثبت نام نام از متقاضیان یارانه نقدی و معیشتی شروع شود و کسانی که این یارانه را دریافت نمی کنند، ولی متقاضی آن هستند مجددا درخواست خود را ثبت کنند.

در ابتدای خرداد هیات وزیران مصوب کرد که به همه کسانی که یارانه نمی گیرند فرصت داده شود که برای دریافت یارانه نقدی و معیشتی ثبت نام کنند.

این فرصت ثبت نام فقط مختص یارانه نقدی 45 هزار تومانی نیست و متقاضیان می توانند برای دریافت یارانه معیشتی بنزین نیز ثبت درخواست کنند. ثبت نام جدید کی شروع می شود؟

براساس پیگیری ها شروع نام نویسی جدید یارانه منتظر اعلام زمان از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. یعنی هر زمانی که وزارت کار اعلام کند سازمان هدفمندسازی یارانه ها باید ثبت نام را شروع کند.

برای این ثبت نام ها چند سوال وجود دارد:

روش ثبت نام چیست؟ احتمالا برای ثبت نام یک سامانه معرفی می شود که همه متقاضیان از طریق سامانه درخواست خود را ثبت کنند.

چه کسانی می توانند ثبت نام کنند؟ همه کسانی که یارانه نمی گیرند چه کسانی که انصراف داده اند، چه کسانی از ابتدا یارانه نگرفته اند و چه کسانی که طی سال های قبل از لیست یارانه بگیران حذف شده اند می توانند درخواست خود را ثبت کنند.

نتیجه کی مشخص می شود؟ در پرداخت دو مرحله یارانه و دو مرحله وام یک میلیون تومانی کرونا معمولا یک ماه پس از شروع ثبت نام نتیجه درخواست ها مشخص و حتی واریزی ها انجام شد. احتمالا هر زمانی که ثبت نام یارانه جدید شروع شود، متقاضیانی که درخواستشان تایید شود ظرف مدت یک ماه در لیست مشمولان قرار بگیرند.

درخواست ها چگونه بررسی می شود؟ اگر متقاضی درخواست خود را ثبت کند به این معنا نیست که حتما درخواستش تایید می شود و در لیست یارانه بگیران قرار می گیرد. پس از ثبت نام درخواست متقاضیان بررسی می شود. در واقع اطلاعات مالی متقاضیان شامل خودرو، حقوق دریافتی، مسکن و اطلاعات بانکی ها بررسی و در صورتی که شرایط دریافت یارانه را داشته باشند درخواست آن ها تایید می شود.

ثبت نام از طریق ارسال کد ملی به سرشماره 6369 و ثبت درخواست در سامانه رفاهی دو روشی است که طی حدود دو سال اخیر برای دریافت حمایت های دولتی در دسترس قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1752

به "ثبت نام یارانه جدید کی آغاز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام یارانه جدید کی آغاز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید