خبرنگاران انعکاس خدمات دولت، اعتماد اجتماعی را تقویت می نماید

به گزارش مجله کالارنا، کرمانشاه- خبرنگاران- رییس شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه با تاکید براستفاده حداکثری از سال آخر دولت برای بیان عملکردها گفت: با انعکاس خدمات اجرا شده به مردم، اعتماد و سرمایه اجتماعی تقویت می گردد.

خبرنگاران انعکاس خدمات دولت، اعتماد اجتماعی را تقویت می نماید

محمدابراهیم الهی تبار عصر روز شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه اظهارداشت: انعکاس خدمات نظام و دولت می تواند فضای روانی مورد خواست دشمن را خنثی کند.

وی با اشاره به اینکه در پرداخت به خدمات دولت، اقدامات مالی، خدماتی و آنالیز شاخص های مالی حتما یکی از محورها باشد، اضافه کرد: اتفاقاتی که در هشت سال گذشته در حوزه های زیربنایی شکل گرفته نمونه های بزرگی در استان دارد که دومین محور انعکاس خدمات باید باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار دیگر محور لازم به توجه در انعکاس خدمات را در حوزه مسایل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی استان دانست و گفت: پرداخت ملی و گسترده به پروژه های خاصی که در استان دنبال می گردد و مرتبط با سال جهش فراوری است نیز دیگر محور انعکاس خدمات باشد.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت سرمایه و اعتماد اجتماعی اضافه کرد: همزمان با برنامه رسانه های خارجی در ناامیدی مردم بعضی نیز دنباله رو مسائل می شوند که اتفاق مطلوبی نخواهد بود.

معاون استاندار با تاکید بر اهمیت نقش دولت به عنوان جلودار حرکت نظام اسلامی توضیح داد: در تحلیل عملکرد دولت تدبیر و امید سه مقطع پیش از توافق برجام، حین آن و پس از نقض آن را باید مورد آنالیز قرار داد چرا که این دولت با سخت ترین شرایط کشور را اداره نموده است.

الهی تبار اضافه کرد: در دوران انعقاد توافق برجام، شاخص ها در همه سطوح رو به بهبود بود و برای مردم ایجاد امید می کرد اما با اتفاقاتی که در سال 97 و نقض برجام تحریم ها بازگشت که کار را سخت کرد بطوری که برای تامین مخارج کشور دولت به سختی در حال اداره امور است.

معاون استاندار ادامه داد: این شرایط البته گذرا خواهد بود اما لازمه آن امیدوار کردن مردم و پرهیز از دنبال روی بعضی بحث ها است که نتیجه جز آسیب برای کشور ندارد و سرمایه ای ایجاد نخواهد کرد.

الهی تبار با تاکید بر اینکه انعکاس اقدامات دولت گفت: به عنوان نمونه در قضیه کرونا با وجود تحریم ها ایران مردانه ایستاد و دولت توانست مدیریت کند و دیدیم که در بخش درمان و دارو چالشی نداشته ایم و هیچ فرد بیماری پشت در بیمارستان ها نماند.

وی با اشاره به اینکه این آخرین فرصت برای انعکاس خدمات هفت ساله دولت خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به نزدیکی فصل انتخابات و شروع رقابت های سیاسی باید توجه داشت که مسائلی دنبال نگردد که موجب تضعیف سرمایه اجتماعی می شوند.

معاون استاندار با تاکید بر ادامه دار بودن جنگ دشمن در سه جبهه فشار مالی، فضاسازی روانی و ایجاد بحران های اجتماعی اضافه کرد: در بحران های سال 96 و 98 هیچ کس برنده نبود و به این دلیل باید از فضای اجتماعی مواظبت گردد.

الهی تبار همچنین با اشاره به کاهش آمار فوتی ها و بستری های استان در بیماری کرونا توضیح داد: همچنان می طلبد که رسانه ها بخصوص صدا و سیما در خصوص قانع کردن سازی مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک اطلاع رسانی نمایند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه تجهیز به سواد رسانه ای لازمه مدیریت دستگاه ها است، اضافه کرد: علاوه بر ضعف نظارت بر عملکرد رسانه ای دستگاه ها و ادارات استان، بعضی دستگاه ها نیز از کنار نقدها و اتهامات بی تفاوت هستند در حالیکه باید جوابگو باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 1185

به "خبرنگاران انعکاس خدمات دولت، اعتماد اجتماعی را تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انعکاس خدمات دولت، اعتماد اجتماعی را تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید