نوشیدنی مفید برای تقویت حافظه

به گزارش مجله کالارنا، نتایج تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن منظم آب پرتقال با کاهش 47 درصدی خطر مسائل حافظه ناشی از افزایش سن مرتبط است.

نوشیدنی مفید برای تقویت حافظه

میوه هایی مانند توت، سبزیجات نارنجی و قرمز و سبزیجات برگدار نیز ممکن است به محافظت در برابر از دست دادن حافظه کمک کنند.

نتایج کنونی حاصل از مطالعه ای است که 27هزار و 842 مرد را به مدت 20 سال تحت نظر داشت؛ هر چهار سال یک بار از آنان در مورد غذا هایی که مصرف کردند سوال می شد و آزمون هایی برای سنجش حافظه و مهارت های فکری داده می شد. همچنین از آنان سوالاتی پرسیده شد که عبارت بودند از:

آیا برای به خاطر سپردن لیست کوتاهی از اقلام مانند لیست خرید، بیش از حد معمول مشکل دارید؟ آیا به دلیل مسائل حافظه خود بیشتر از حد معمول برای دنبال کردن یک مکالمه گروهی یا برنامه تلویزیونی مشکل دارید؟

کسانی که 6 وعده میوه و سبزیجات در روز مصرف می کردند، 34 درصد کمتر مهارت های فکری ضعیفی در آینده نشان دادند.

خوردن میوه و سبزیجات بیشتر در میانسالی با سلامت شناختی بهتر بعد ها مرتبط بود حتی اگر مردان از خوردن میوه و سبزیجات دست کشیده بودند.

دکتر چانگ ژنگ یوان، یکی از نویسندگان مطالعه گفت: از مهمترین عوامل در این مطالعه این است که ما توانستیم چنین گروه بزرگی از مردان را در یک دوره زمانی 20 ساله تحقیق و ردیابی کنیم و نتایج بسیار گویا را به دست آوریم.

مطالعات ما شواهد بیشتری را ارائه می دهد که انتخاب رژیم غذایی می تواند برای حفظ سلامت مغز شما مهم باشد. البته این مطالعه فقط یک ارتباط را نشان داد، اما آن را ثابت نمی کند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: kalarena.ir شناسه مطلب: 2270

به "نوشیدنی مفید برای تقویت حافظه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدنی مفید برای تقویت حافظه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید