کتاب

پژوهشگران تاریخ آگاهی کمی از حکومت های محلی گرجستان در دوره باستان دارند

به گزارش خبرنگاران، با فروپاشی حکومت هخامنشیان، فرمانروایان سلوکی هیچگاه نتوانستند تسلط خود را بر تمامی قلمرو هخامنشیان برقرار سازند. در نتیجه پس از فروپاشی هخامنشیان حکومت هایی نیمه مستقل در مناطق دوردست ایران از جمله قفقاز شکل گرفتند. فرایند تشکیل...

31 فروردین 1400

بیوگرافی عادل فردوسی پور؛ گزارشگر و مجری ورزشی نابغه کشور

عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده برنامه نود و گزارشگر فوتبال است. علاوه بر این در زمینه روزنامه نگاری و ترجمه کتاب هم فعالیت داشته است. او متولد 11 مهر ماه 1353 در شهر آرا تهران و اصالتا اهل رفسنجان کرمان است.

25 اسفند 1399

شرایط های درست بدن در امور روزمره چگونه است؟

شرایط های درست بدن در امور روزمره نقشی اساسی در سلامت بدن دارند. ما با انجام برخی حرکت های غلط ممکن است به بدن خود آسیب برسانیم. بنابراین با انجام صحیح این امور می توانیم سلامت خود را تضمین کنیم.

2 اسفند 1399

چگونه برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب ثبت نام کنیم؟

تهران (پانا) - مراحل ثبت نام و دریافت یارانۀ اعتباری خرید کتاب ویژه نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد.

25 بهمن 1399

سفر به آمریکا: مونووی؛ شهری که فقط یک نفر جمعیت دارد

مهمانخانه تاریک این شهر که دیوارهای آن با چوب، قاب بندی شده است توسط السی آیلر اداره می گردد. البته السی کتابخانه شهر مونووی را نیز اداره می نماید. ساختمان کوچک کتابخانه مملو از کتاب است که تعداد آنها به 5000 جلد می رسد. بیشتر این کتاب ها، کتاب های باقیمانده...

4 بهمن 1399

پورتال ایران در نشریات تاریخی صربستان راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، در ملاقات مهدی شیرازی رایزن فرهنگی کشورمان و آدام سوفرونیویچ معاون مرکز دیجیتال کتابخانه بلگراد و معاون موزه کتاب آدلیگات و آقای ویکتور لازیچ رئیس موزه، کتاب آدلیگات راه اندازی پروژه مشترک پورتال ایران در نشریات تاریخی و قدیمی...

13 دی 1399

تعبیر خواب مخفی شدن (پنهان شدن)

با تعبیر خواب مخفی شدن، تعبیر خواب پنهان شدن از پلیس و تعبیر خواب مخفی شدن دیگران همراه مجموعه تعبیر خواب مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

8 آذر 1399

ایده های جدید قفسه و شلف دیواری مناسب اتاق نشیمن منزل

در اتاق نشیمن فقط تلویزیون یا دیگر دستگاه های الکترونیک نیستند که به فضای مناسبی برای نگهداری احتیاج داشته باشند، لوازم بسیاری در این مکان آورده می شوند که برای نگهداری به فضایی بیشتر احتیاج دارند. قفسه و شلف دیواری دقیقا می توانند چنین فضاهای کافی...

26 آبان 1399

چاپ 110 عنوان کتاب در 7 ماه اول سال جاری در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محمود رمضانی، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این خبر بیان کرد: این کتاب ها در تعداد 173 هزار و 700 نسخه به چاپ رسیده اند.

24 آبان 1399

خبرنگاران انتخاب کتاب های برگزیده ایران برای فهرست افتخار دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان

تهران-خبرنگاران- شورای کتاب کودک، چهار عنوان کتاب را برای معرفی به فهرست دوسالانه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان(IBBY)، موسوم به فهرست افتخار انتخاب کرد.

10 مهر 1399

حناچی دل به مترو دهد می توانیم 12 ایستگاه افتتاح کنیم

هاشمی درباره وعده مدیریت شهری برای افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو توضیحاتی داد.

16 شهریور 1399

مروری بر زندگی شخصی و هنری هنگامه اخوان؛ موسم اخوان!

سماعی، شیدا و عارف. هنگامه با هر سه گروه موسیقی مطرح آن موقع کار نموده بود. در این میان، اما گروه شیدا را بیش از بقیه دوست داشت. لطفی بسیار گوش نواز تار می زد. آدم از خودش بی اختیار می شد. سعی می کردم با آن آواز نوا سر دهم، این همدلی باعث شد آثار ماندگار به...

8 شهریور 1399

خشم دختر ترامپ از لغو برنامه سخنرانی مجازی در دانشگاه کانزاس

ترکش های خشم مردم آمریکا از رفتار و گفتار دانلد ترامپ پس از قتل جورج فلوید دامن دخترش را کرفت و سخنرانی مجازی ایوانکا در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه کانزاس لغو شد.

17 مرداد 1399

تاریخ ایران از پارینه سنگی تا 88 ، کجا بودیم و چگونه به اینجا رسیده ایم؟

تاریخ ایران؛ پژوهش آکسفورد کتابی است درباره تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران که از دوره پارینه سنگی آغاز می شود و در کمتر از 500 صفحه، تمام دوره ها را تا سال 1388 شمسی پوشش می دهد.

18 تیر 1399

دیالوگی از فیلم خاطرات خانوادگی، ساخته زورلینی

خاطرات خانواده Cronaca familiare فیلمی به کارگردانی والریو زورلینی است که در سال 1962 منتشر شد. از بازیگران آن می توان به مارچلو ماسترویانی و ژاک پرن اشاره کرد.

5 تیر 1399

معرفی تعدادی از مشهورترین دنیاگردان دنیا

گردشگران و کاوشگران مشهور در تمام طول تاریخ و در طی قرن های متمادی وجود داشته اند. از همان زمان که انسان ها انگیزه و میل شدید به سفر پیدا کردند، کاوشگری را آغاز نمودند. با پیشرفت تکنولوژی، مردم توانستند سریع و آسان تر سفر نمایند و گوشه های دنیا را عمیق...

5 تیر 1399

چطور زنی استثنایی برای همسرمان باشیم؟

لحظه ای که شوهر در خانه را باز می نماید، انتظار دارد همسرش را چگونه ببیند؟ با موهای آشفته و درهم یا به گونه ای دیگر؟

25 خرداد 1399

تسلیت رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات برای درگذشت انوشه

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی درگذشت حسن انوشه، پیشکسوت زبان و ادبیات فارسی را تسلیت گفت.

17 خرداد 1399

تماشای تهران قدیم از بالای برج میلاد قاجارها

ایسنا/ بخاطر شیوع کرونا در کشور، تور مجازی کاخ گلستان برای نخستین بار امکان تماشای تهران قدیم از بالای برج میلاد قاجارها یا شمس العماره را فراهم می آورد.

20 اردیبهشت 1399

صنعت میزبان و کاهنده ریسک ایده های نوآور باشد

شرکتی که در زمینه اتوماسیون صنعتی فعالیت می نماید و دستاوردهای قابل توجه را در حوزه محصولات و خدمات ایران ساخت به صنایع عرضه نموده است، میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری شد.

31 فروردین 1399
تعداد: (51)